Vládní nemehla v praxi: Až teď zařizují hygienikům internet a vyměňují psací stroje za počítače

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla. Tak znělo jedno z marketingových hesel, se kterými kandidoval Andrej Babiš. Kdo jsou ta skutečná nemehla, se ukázalo velmi brzy po jeho nástupu do vlády a naplno to vidíme i teď. První informace o tom, co se děje v Číně a jak rychle se nákaza šíří, se i přes zamlčování tamních úřadů a oficiálních zdrojů dostaly „ven“ už na začátku ledna 2020. 

V té době Babiš a jeho hvězdný tým Českou republiku na nebezpečí vůbec nepřipravoval. Naopak země prodávala Číňanům zdravotnický materiál, který si potom od nich draze kupovala zpět. Že by epidemii měli řešit hygienici tehdy nikoho nezajímalo. Nikoho z odborníků ve vládě to nezajímalo ani v březnu, dubnu a květnu. Dokonce ani v srpnu. Až teď, když je Česká republika pod vedením Babiše a jeho expertů totálně na dně a nákaza se začíná šířit nekontrolovatelně, napadlo odborníky, že by měli trošku podpořit hygieniky.

Tak se stalo, že nyní, devět měsíců od prvních veřejných informací o čínské chřipce a šest měsíců od propuknutí covidu v České republice, začala vláda Andreje Babiše řešit, jak jsou na tom hygienici. Až nyní jim zařizují internetové připojení v kancelářích, až nyní začali dělat výběrka na počítače, protože dosud hygienici asi museli pracovat na psacích strojích.

Country For the Future. Další zaklínadlo, se kterým si čas od času hraje Andrej Babiš. Je mimořádně legrační a smutné. Jak může být Česká republika Country For the Future, když naprosto stěžejní úředníci nemají v kanceláři ani internetové připojení. A jsme zase u toho. Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner