Vlaky na Letnou. Dráhy na sobotu posilují hlavně spoje z Ostravy a Olomouce, připravené mají i nouzové zálohy

Fb Milion chvilek pro demokracii

Demonstraci na pražské Letné | FOTO: Fb Milion chvilek pro demokracii

Jízdenky na vlaky před sobotní demonstrací, která začne ve 14 hodin na pražské Letenské pláni, mizí jako housky na krámě. Místa ale budou, vlaků pojede víc a s více vagony.

Zvýšený zájem o rezervace o nadcházejícím víkendu evidovaly České dráhy už v průběhu celého týdne. „V souvislosti se zvýšeným obsazením vlaků a s ohledem na větší počet rezervací jsme museli připravit opatření k posílení několika vlaků hlavně z Ostravy a z Olomouce do Prahy. Další spoj bude posílen z Českých Budějovic,“ popsal deníku FORUM 24 reakci národního dopravce jeho mluvčí Petr Šťáhlavský.

Dráhy se podle něj zároveň připravují na vyšší počty cestujících, kteří si budou pořizovat jízdenky až na nádraží, neboť většina jejich spojů je bez povinné rezervace.  Pohotovostní posilové vozy má dopravce ve významných železničních uzlech, jako jsou např. Bohumín, Olomouc, Praha nebo Plzeň, odkud může vlaky posilovat podle situace.

Dráhy už zjevně sahají na poslední rezervy. „Typ vozů vyhrazených pro mimořádné posilování spojů odpovídá přirozeně faktu, že tyto vozy jezdí jen při mimořádně zvýšené poptávce po přepravě a nejsou běžně řazeny do vlakových souprav (jedná se např. o starší typy vozů bez klimatizace atp.),“ přiznal deníku FORUM 24 Šťáhlavský.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner