Vlaky na Letnou: Vše, co může, je připraveno, víc vagonů nemáme, hlásí ČD

Demonstraci na pražské Letné  (Fb Milion chvilek pro demokracii)

Demonstraci na pražské Letné | FOTO: Fb Milion chvilek pro demokracii

Kvůli demonstraci, která začne v neděli v 16.30 na pražské Letenské pláni, vypraví České dráhy (ČD) vlaky s výrazně větším počtem vagonů než obvykle a na Moravu pojede i jeden zvláštní vlak. „Všechno, co může a je disponibilní, je připraveno, víc vozidel už prakticky nemáme,“ popsal situaci serveru Forum24 mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

„Sáhli jsme i do rezerv z regionální dopravy, zvláštní vlak je sestavený z příměstských jednotek,“ vysvětluje mluvčí s tím, že onen vlak navíc pojme včetně míst k stání celkem 1200 lidí.

Eric Drooker

Na otázku, zda měly České dráhy úplnou svobodu rozhodování, Šťáhlavský ujišťuje, že rozhodovaly jen provozní možnosti. „My nevíme, co je to za cestující, ani nemáme možnost je lustrovat. Zaznamenali jsme zvýšenou frekvenci a postupujeme úplně stejně jako na svátky nebo na začátku prázdnin,“ vysvětluje. U vlaků, kde to bylo možné, ČD přidaly vagony. To však není případ vlaků typu Pendolino (na Ostravu)  a Rail Jet (na Brno), kde je počet vagonů daný. I kvůli tomu ČD na Moravu vypravuje výše zmíněný zvláštní vlak. „Je to normální, běžný provoz, zapomeňme na jakékoli politické souvislosti,“ vymiňuje si mluvčí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]