„Vlastenci“ prý získali peníze od kraje tím, že jej oklamali. Asi převzali Okamurův styl

(reprofoto youtube)

Vlna nevole se zvedla poté, co se ukázalo, že na rádoby vlasteneckou akci v Příčovech dostali Hampl, Žantovský, Konvička a spol. 50 tisíc korun od Středočeského kraje. Jaroslava Pokorná Jermanová se poté od události distancovala a kraj bude peníze žádat zpět. Je evidentní, že žadatelka o dotaci paní Tomková některé skutečnosti tak nějak zamlčela. A není to překvapivé. Názorový proud reprezentovaný na akci je blízký šéfovi SPD Tomio Okamurovi, který také rád získává finanční prostředky více než podivnými způsoby.

Akce byla v žádosti, kterou Středočeský kraj zaslal médiím, označena jako „zahradní slavnost k výročí vysvěcení kaple sv. Vojtěcha“. Bylo tam uvedeno pět konkrétních jmen. Nebyl ale mezi nimi ani Martin Konvička, nechvalně proslulý vulgární islamofob, ani Tomáš Vandas z DSSS, který je dokonce odsouzený za rasistické výroky.

Tomková navíc napsala: „Proto chceme autory různých společenských knih a statí (napříč společenským a politickým spektrem, prostě bez nějakého úzkého vyhranění) do Příčov každoročně zvát a vytvořit tento „salón“ pro nejširší veřejnost a „salón“ pod otevřeným nebem.“

To je velmi zajímavý pohled. Všichni zúčastnění byli zástupci pouze jediného proudu – protievropského, proruského, xenofobního a blízkého tak maximálně Pražskému hradu, KSČM a SPD. A to opravdu není napříč spektrem, nýbrž na jeho okrajích.

Ale když už mluvíme o SPD – to je hnutí, které navazuje na tradici hnutí Úsvit. Podle Deníku N v novém Okamurově hnutí skončili ti, kdo se ptali na financování SPD. A Úsvit kvůli tomu skončil úplně. Okamura své vlastní straně posílal faktury na poradenské služby – prostě a jednoduše ji tento obchodník se strachem tuneloval.

Může proto ještě někoho překvapit, že takoví lidé žádají o peníze, aniž by uvedli všechny skutečnosti, které mohou rozhodování daných orgánů ovlivnit? Jistěže ne. Tak teď budou muset naši obránci hodnot o peníze asi požádat nějaké jiné spojence, protože těch padesát tisíc bude potřeba někde vzít. Doporučujeme Ruskou federaci, protože právě k ní pociťuje vlastenectví nejsilnější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]