Vlastenec Okamura: Proruská zbabělost jako program války, nebo ne?

Tomio Okamura (SPD) (Profimedia)

Tomio Okamura (SPD) | FOTO: Profimedia

Tomio Okamura poskytl Parlamentním listům rozhovor, který zkopíroval na svůj Facebook. Poslanec mluví, jako by opisoval sám sebe. Některé věty v rozhovoru říká opakovaně. Zadruhé, mohu-li si vypůjčit termín z Rychlých šípů, pan poslanec prezentuje nebývalou míru srabáctví. A to programově. Má-li SPD v programu ochranu tradičních hodnot, tak taková míra zbabělosti, jakou Okamura předvádí, opravdu není slučitelná s tradiční mužskou rolí.

Tomio Okamura děl: „Všichni poslanci, kromě poslanců SPD, ve sněmovně hlasovali pro to, aby se na území České republiky cvičilo čtyři tisíce ukrajinských vojáků v pěti měsíčních intervalech, což by mělo stát český státní rozpočet v letošním a příštím roce dohromady téměř jednu miliardu korun! Odmítáme, aby se na našem území za naše peníze cvičili vojáci Ukrajiny. Nechceme nechat naši zemi zatáhnout do války! Kandidát SPD na prezidenta Jaroslav Bašta je jediný vlastenecký a konzervativní kandidát a jediný ze všech, který nepodporuje válku na Ukrajině a cizí zájmy.“

Nejprve se pojďme vyrovnat s jednou nepravdou. Nejen SPD, ale asi nikdo v našem kulturním okruhu nás nechce zatáhnout do nějaké války. Ten, kdo vtáhl co Evropy válku, je Vladimir Putin. Nejprve zahájil zločinnou a nevyhlášenou válku proti Ukrajině. A když se za Ukrajinu – kromě paprikáše Orbána – postavila celá Evropa, tak Putin svůj útok na Ukrajinu začal nazývat válkou proti NATO. Proti alianci, jejíž jsme členy. A již předtím Putin zařadil Českou republiku mezi Ruské federaci nepřátelské státy. Takže nechce-li být Okamura vtahován do války, šup do Kremlu a vyčinit Putinovi.

A teď dál. Proč nechce Okamura, aby se ukrajinští vojáci – vojáci zločinně napadené země – u nás cvičili? No přece proto, aby to nezatáhlo naši zemi do války – i v momentě, když už proti naší zemi a kulturnímu okruhu, byť zatím na Ukrajině, Rusko válku vede. Jinými slovy – statečný samuraj Okamura se bojinká, abychom agresora nepodráždili, abychom útok na západní civilizaci, který Putin 24. února zahájil, nějakým odporem proti útočníkovi ještě nezhoršili a agresora nepodráždili.

Zapojovat se do války, ve které jsme?

Při další otázce pan Okamura předvede novináři efekt, který znají jen pamětníci, uživatelé…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články