Vnitro žaluje Babišovu Mafru kvůli lživému článku v MF Dnes

Po zveřejnění článku „Učitelé z policejní školy bojují za odvolaného ředitele“ v Babišově MF Dnes se ozval bývalý ředitel pražské vyšší a střední policejní školy s tím, že žádné informace redakci neposkytl a nemluvil s nikým, kdo by se představil jako redaktor MfD. (youtube.com)

Po zveřejnění článku „Učitelé z policejní školy bojují za odvolaného ředitele“ v Babišově MF Dnes se ozval bývalý ředitel pražské vyšší a střední policejní školy s tím, že žádné informace redakci neposkytl a nemluvil s nikým, kdo by se představil jako redaktor MfD. | FOTO: youtube.com

Ministerstvo vnitra podalo žalobu na mediální skupinu Mafra. Stěžuje si na článek Mladé fronty Dnes (MfD) o odvolaném řediteli pražské policejní školy. Text označuje za nepravdivý a domnívá se, že deník mohl nepravdivé informace uvést úmyslně. Sdělila to dnes mluvčí vnitra Lucie Nováková. Mafra si podle vyjádření za korektností svého zpravodajství stojí. Mediální skupinu vlastní vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) její novináře dlouhodobě kritizuje za neobjektivnost.

„Za korektností našeho zpravodajství si stojíme. Žalobu ze strany ministerstva vnitra jsme již obdrželi a řešíme ji,“ řekla mluvčí vydavatelství Silvie Škábová.

Vnitro podle Novákové získalo dokument, ze kterého vyplývají „závažná podezření, že zaměstnanci Mladé fronty Dnes záměrně hrubě zkreslují realitu, případně v článcích přímo používají vymyšlené argumenty“. Ministerstvu se v souvislosti s článkem „Učitelé z policejní školy bojují za odvolaného ředitele“ z letošního 16. července ozval bývalý ředitel pražské vyšší a střední policejní školy Jiří Zlámal s tím, že žádné informace uvedené v článku médiím neposkytl a že nemluvil s nikým, kdo by se představil jako redaktor MfD.

Zlámal podle Novákové také popřel veškerá tvrzení, která mu autor v textu připisuje, mimo jiné vyjádření o komplotu a o tom, že byl odvolán, protože náměstkyně ministra vnitra Monika Pálková chtěla do funkce dosadit někoho jiného. „Z prohlášení Jiřího Zlámala také vyplývá závažné podezření, že se zaměstnanec Mladé fronty Dnes mohl při zjišťování informací k článku vydávat za vyšetřovatele Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ stojí v tiskové zprávě ministerstva vnitra.

Dalším výmyslem autora textu je podle vnitra tvrzení, že učitelé zaslali ministerstvu prohlášení o účelovosti Zlámalova odvolání. Žádný takový dopis prý úřad neobdržel.

MfD napsala, že Zlámal byl odvolán poté, co ho Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z útisku podřízených. V článku stojí, že „podle Zlámala vše nasvědčuje tomu, že GIBS byla v jeho případě zneužita“.

Vnitro uvedlo, že vůči Mafře přistoupilo k právním krokům. Poté tiskový odbor upřesnil, že ministerstvo podalo žalobu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com