Vnoučata pohlídáme jen pokud budou hezky oblečená, vzkázali prarodiče

Ilustrační foto (pexels.com/Bess Hamiti)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com/Bess Hamiti

Babička s dědečkem bývají záchytnou stanicí, pokud potřebují rodiče trochu pomoci s jejich ratolestmi. Většinou jde o hlídání vnoučat, občas třeba i o drobnou radu s výchovou. Najdou se ovšem i případy, kdy se prarodiče chovají velmi nestandardně. O jednom takovém informuje The Daily Mirror.

Na sociální síti Reddit se objevil příspěvek naštvané ženy, která si postěžovala na své rodiče. Vztahy v rodině mají sice dlouhodobě napjaté, ale nyní to prý matka s otcem opravdu přehnali. 

„Přestala jsem s nimi mluvit někdy v roce 2011, ale před třemi roky jsme kontakt obnovili, když jsem jim poslal pozvánku na svatbu,” vysvětluje žena. Protože se prarodiče kvůli koronavirovým opatřením neviděli dlouho se svými vnoučaty, myslela si, že by bylo dobré, kdyby se po uvolnění zákazů opět setkali.

Když žena poslala svým rodičům zprávu, aby se domluvili na konkrétním termínu, přišla překvapivá reakce. “Odpověď byla velmi strohá a já měla pocit, že se zlobí,” říká žena s tím, že její matka poznamenala, že snad se tentokrát budou děti více snažit.

„Myslela jsem, že mluví o jejich přístupu, tak jsem jí zavolala, jestli ji moje děti nějak urazily, ale ona řekla, že myslela vzhled,” vysvětluje překvapená žena. Její matku prý urazilo, že děti na sobě měly tenisky, džíny a mikiny s kapucí. Brala to totiž jako výraz neúcty.

„Odmítla jsem ji dál poslouchat a snažila se jí vysvětlit, že nic měnit nebudeme. Naštvala se a hovor ukončila,” říká trojnásobná matka. Následně si obě ženy vyměnili několik esemesek o vhodnosti různých druhů oblečení dětí. Babička doteď čeká, že se jí její dcera omluví, ta ovšem trvá na tom, že oblékat děti do formálního a nepohodlného oblečení nebude.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články