Konfident komunistické policie a předseda Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslav Vodička pohrozil soudem serveru Forum 24. Přes svého mluvčího Ioannise Sideropulose se dožadoval vypuštění té části včerejšího článku o Putinových motorkářích v Česku, která ČSBS připisovala organizaci aktivit tzv. Nočních vlků.

„Žádnou takovou akci jsme neorganizovali, ani nekoordinovali na centrální úrovni a ani nás o tom místní organizace Beskydsko neinformovala,“ volal a psal do redakce. Svou argumentací ve stylu hlášky „nic jsem neplatil, a ta částka taky nesouhlasí,“ Vodička nepřímo přiznává, že ČSBS aktivity ruských motorkářů v Česku organizoval, jen to nebyla akce jeho vedení.

Jistě, stát se může leccos. A leccos lze napravit. Redakce sice nepsala nic o tom, že by svaz „Vlkům“ pomáhal z centrály, přídomek „Beskydsko“ k názvu nicméně doplnila, neboť právě tato místní organizace ČSBS putinistům v jejich propagandistickém tažení pomáhala. Jenže ČSBS ani měsíc poté, kdy o práci jeho místní organizace pro „vlky“ napsaly Lidové Noviny, se od této aktivity adekvátním způsobem, pokud vůbec, nedistancoval a jinými slovy tvrdí, že o tom ani nevěděl.

Daleko pravděpodobnější než to, co Vodička předkládá k uvěření, je vysvětlení, že pomoc putinistům v ČSBS ani na „centrální“ úrovni nikomu nevadí. Bylo by to také dost nečekané v případě spolku, který vyznamenal bývalého člena pohotovostního pluku VB, komunistu Zdeňka Ondráčka, řečeného „mlátička“.

Vodička má ke slovíčkaření dobrý důvod. Pod pohrůžkou soudu se totiž po redakci Forum24 dožadoval stažení celého odstavce z článku o Putinových „Vlcích“ s vysvětlením, že se zprávou nemá nic společného. Opak je přitom pravdou.

Odstavec, který by Vodička nejraději neviděl, připomíná skutečnost, že ČSBS, který vede konfident komunistické policie Jaroslav Vodička, dostává každoročně od státu 6,3 milionu korun na svoji činnost (letos se tak stalo na Babišovu odpovědnost kvůli podpoře komunistů jeho menšinové vládě). A vzhledem k tomu, že ČSBS přinejmenším tiše toleruje organizaci výše uvedené akce hybridní války Kremlu, je nasnadě, že i tato aktivita ČSBS (ano, „Beskydsko“) je hrazená z prostředků daňových poplatníků, jak také stojí v odstavci, který není třeba vypouštět. Funkcionářům z ČSBS lze naopak doporučit, aby si ve svém spolku udělali pořádek.

 

Revue Forum Banner
David Horák
David Horák
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora