Vodičkův ČSBS má nový web. Stará doména zasvobodu nyní patří Číně a odkazuje na spam

Jaroslav Vodička, stále ještě šéf Českého svazu bojovníků za svobodu         (repro ČT)

Jaroslav Vodička, stále ještě šéf Českého svazu bojovníků za svobodu | FOTO: repro ČT

Na seznamu obskurností okolo Českého svazu bojovníků za svobodu je další bod. Problémy zmítaný svaz Jaroslava Vodičky přišel o svůj původní web. Doména zasvobodu.cz je nyní vlastněna Číňanem a odvádí návštěvníky například na čínský internetový obchod Aliexpress, na internetové obchody se spodním prádlem, nebo na stránky, které odborníci řadí do kategorie spam. Vodičkovci se zatím prezentují na webu bojzasvobodu.cz.

Doména zasvobodu.cz je přitom nadále uváděna jako oficiální webová prezentace ČSBS. Stránky na jiné adrese svaz zatím nemá. Proč jsou ty dosavadní nahrazeny obchodem s podprsenkami a proč doménu zasvobodu.cz vlastní občan totalitní komunistické Číny, to se pokusil vysvětlit jeden z oslovených systémových analytiků. „Při prvním kontaktu se zdá, že byl web napaden hackery. Po bližším prozkoumání to ale vypadá, že doména byla prodána do Číny, nebo že vypršela registrace domény původním vlastníkem, tedy že za ni nezaplatil a někdo v Číně si ji následně zaregistroval a nyní ji prodává na inzerci a spam,“ zhodnotil jeden z redakcí deníku FORUM 24 oslovených odborníků na stavbu, bezpečnost a správu webů.

V současnosti je to tedy tak, že Český svaz bojovníků za svobodu je zcela uzavřený do sebe. Není jasné kdy a jaké akce pořádá, nejsou zveřejňovány zápisy ze schůzí svazu. Na sociální síti Facebook svaz přidal poslední příspěvek v roce 2015.

Je překvapivé, že Českému svazu bojovníků zřejmě nezbývají peníze na to, aby zaplatil za vlastní webovou doménu, což jsou maximálně stokoruny ročně a za webovou prezentaci, která může přijít na několik málo tisícikorun. Otázkou tedy zůstává, na co je vynakládáno více než šest milionů korun, které každý rok svaz obdrží od státu díky koalici ANO, KSČM, ČSSD. Vyúčtování peněz daňových poplatníků by mělo být uvedeno na webu svazu. Na místo je možné nakoupit levné zboží z Číny.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]