VIDEO: Vodní dělo a slzný plyn: V Bratislavě se střetli fotbaloví ultras s policií. Podobná demonstrace čeká zítra Prahu

AUTOR: mikrotv.cz

Do Bratislavy se dnes sjeli fotbaloví fanoušci z celého Slovenska, aby ukázali svou nespokojenost s vládními nařízeními. Policie proti nejagresivnějším jedincům nasadila vodní dělo a slzný plyn. Podobná demonstrace chuligánů se bude konat zítra na Staroměstském náměstí v Praze.

Průvod nespokojených fotbalových fanoušků směřoval z hlavního nádraží před úřad vlády na Náměstí svobody, kde čekala další skupina demonstrantů včetně členů a sympatizantů Lidové strany Naše Slovensko.

Protestující skandovali hesla proti Matovičově vládě. Davem zněla hesla jako „Matovič do basy“, „Nedáme se testovat“, „Slovensko Slovákům“ a „Matovičova vláda do p..e“.

Na Náměstí svobody začali členové ultras házet zapálené světlice směrem k budově úřadu vlády. Někteří navíc vylezli na bránu úřadu vlády se snahou ji vylomit. Ve chvíli, kdy začala praskat zeď, do níž je brána ukotvená, nastoupila před budovu skupina těžkooděnců, informují Novinky. Policie proti výtržníkům použila slzný plyn a vodní dělo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner