Hlavní hvězdou sobotní akce Lázeňská Třeboň bude Vojtěch Dyk s osmnáctičlennou kapelou B-Side Band. „Výteční hudebníci v čele se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem dokážou publikum zvednout ze židlí a přimět k tanci,“ slibuje organizátor Pavel Barnáš, ředitel festivalu Okolo Třeboně a připomíná, že vstupenky na koncerty jsou od letošního léta číslované přímo na konkrétní místo k sezení, čímž pořadatelé splnili přání návštěvníků. Před hlavním sobotním programem vystoupí ještě vítěz letošního ročníku soutěže mladých kapel Houpací kůň, kterou v červnu vyhrála skupina Huménečko.

Už v pátek 3. srpna vystoupí v Třeboni skupina Asonance.  „Jsem rád, že se nám podařilo získat špičkové muzikanty, kteří se ve svých žánrech řadí do první ligy,“ říká organizátor Pavel Barnáš. Oba koncerty začnou ve 20 hodin.

Skupina Asonance patří k uznávaným interpretům irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe. Vystoupí v působivém prostředí malého nádvoří třeboňského zámku, které koncertu dodá komorní atmosféru.

Jako součást programu tradičního Zavírání plavecké sezóny se letos Pavel Barnáš rozhodl 8. září uspořádat první samostatný koncert ve své kariéře. Působí v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu jako violoncellista a doprovází také řadu světových hvězd. Do Třeboně si pozval kolegy z několika orchestrů a nabídnou publiku hudební lahůdky včetně filmových melodií. Koncert bude charitativní, pořádaný ve spolupráci s Hospicovou péčí sv. Kleofáše, o.p.s. na jehož účet půjde výtěžek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner