Vojtěch Filip chce, aby se okamžitě zdražily lidem brambory

Předseda KSČM Vojtěch Filip v poslanecké sněmovně  (ČTK)

Předseda KSČM Vojtěch Filip v poslanecké sněmovně | FOTO: ČTK

Zdá se, že dialektika třídního boje je skutečně rafinovaná. V boji za práva zbídačených mas jsou komunisté bdělí a nenechají se zmást nějakými Potěmkinovými, pardon Havlovými vesnicemi. Zahnívající kapitalismus teď ve svých posledních křečích lidem nabízí levné brambory, a s tím by se mělo okamžitě skoncovat.

Předseda KSČM Vojtěch Filip na svém facebooku v pátek napsal:

„OKAMŽITĚ ZASTAVTE CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ OBCHODNÍCH ŘETĚZCŮ!

Jako vyděrači se nadnárodní obchodní řetězce chovají v České republice od počátku svého působení. Třeba dodat, že se souhlasem či tichým přihlížením všech polistopadových vlád. Teď však předvádějí něco, co se nedá nazvat jinak, než cynické zneužívání současné pandemické situace. Cílí na nižší finanční příjmy některých občanů a v tomto rádoby charitativním duchu likvidují české zemědělství – nyní konkrétně pěstitele brambor. Co se totiž nestalo… Řetězce započaly ofenzivní tažení s cílem atakovat historicky nejnižší prodejní cenu brambor. Nyní je prodávají za 5 až 7 korun, Kaufland v Humpolci dokonce za 1,10 Kč. Farmáři se logicky bouří a ministerstvo zemědělství a ostatní kompetentní resorty tradičně mlčí.

KSČM proto důrazně vyzývá MZ a Vládu ČR, aby tuto absurdní cenovou politiku nadnárodních obchodních řetězců okamžitě zastavila!!!“

FORUM 24 (archiv)

Jsme rádi, že předvoj pracujících neztratil bdělost a že vedení strany není odtrženo od lidu. Ani vedení strany jezdící v buržoazním bavoráku. „Tam nahoře“ nejsou jako kůl v plotě, kdepak! Opak je pravdou, jak říkala kdysi fráze, kterou komunisté rádi používali. Oni mají přehled, jak je to v Kauflandu v Humpolci s cenou brambor. Žádní čučkaři jako v BIS. Ruka trhu byla odhalena, ač si myslí, že je neviditelná jako americké letouny. Vojtěch Filip přes ni trh plácnul a bylo to poslední 365. vážné varování. Ještě jednou a bude povolán s. Ondráček s obuškem a žádné neviditelné ruce trhu tady šmátrat nebudou.

Aby se neřeklo, my víme, že to s tím čirým trhem není všechno jako z učebnic pro základní školy. Dotace sem, podpora tam, těžko se obrům konkuruje. Je to ale asi jako problém s polským instalatérem ve Francii. Bylo víc Francouzů, co potřebovali instalatéra, nebo francouzských instalatérů?

Nejsme si ale jisti, jestli tenhle postup bude stačit k zastavení jistého poklesu komunistických preferencí. Lid má stále ještě sklony k maloburžoaznímu a reakčnímu smýšlení a brambora je mu bližší než Lenin. Je třeba tady ještě vykonat dost masové práce na poli osvěty a agitace. Nebo bude nutné najít před volbami nějaký další kopec s lithiem, aby ho komunisté mohli hájit před cizáky stejně udatně, jako to činili husité s kopcem Vítkovem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]