Vojtěch Filip je rozčílen, že šestnáctiletí nepotřebují k očkování souhlas rodičů

Předseda KSČM a místopředseda poslanecké sněmovny Vojtěch Filip  (ČTK)

Předseda KSČM a místopředseda poslanecké sněmovny Vojtěch Filip | FOTO: ČTK

Komunisté umí parazitovat na hněvu lidu vůči vrchnosti a snaží se ho v duchu svých revolučních tradic ještě posilovat. Teď šéfa KSČM pobouřilo, že by se dospívající mohli nechat očkovat bez souhlasu rodičů. Sami komunisté kdysi přitom zavedli plošná očkování dětí a nikoho se na nic neptali.

Haló novinách Filip 1. července hřímá: „Ten, kdo má alespoň základy právního vědomí, tak se bouří. Právníci se vší vážností vyzývají Vládu ČR, Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) a zástupce médií, aby okamžitě, tedy ihned, přestali šířit lživé informace, že očkování nezletilých proti onemocnění covid-19 bez souhlasu zákonných zástupců je v souladu s právem. Tak tomu opravdu není. Tisíce a tisíce rodičů jsou velmi znepokojeni bezskrupulózním chováním některých vládních činitelů a odborníků z MeSES, kteří v rozporu s českým právním řádem manipulují vědomím lidí a zejména nezletilých dětí. Vyvíjet nátlak na neplnoleté skrze lež je vrchol arogance. Vakcinační byznys však nezná meze.“ Pak cituje výzvu 14 právníků, co jsou proti.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

O co v reálu jde? Jen o to, že pokud dítě nedosáhlo 16 let, musí se k aplikaci dostavit se zákonným zástupcem. Mladiství pak už souhlas rodičů nepotřebují. Docela dobře si můžeme představit, že je někomu 16 nebo 17, rozumu pobral a jeho rodiče, čtenáři všelijakých dezinformačních výplodů z prokremelských internetových žump nikoli. Od 15 let už má sice mladý člověk i trestní odpovědnost, takže se u něj předpokládá užívání rozumu, ale zdravý rozum by se v tomto případě musel podřídit rodičům rozum neužívajícím.

Ocitujme si aspoň z historie, jak tomu bylo „za komunistů“:

„Československo bylo také prvním státem na světě, kde bylo dosaženo eliminace přenosné dětské obrny; po celoplošném zavedení povinného očkování v roce 1960 bylo zaznamenáno posledních 33 případů této infekce. Podobné výsledky byly dosaženy po zavedení celoplošného očkování proti tuberkulóze, tetanu, zarděnkám nebo spalničkám. V bývalém socialistickém Československu bylo například zavedeno povinné očkování proti pertusi (černému kašli) před více než 50 lety již v roce 1951.“

Povinné očkování proti spalničkám se v Československu zavedlo v roce 1969. „Očkováno bylo celkem 140 tisíc dětí ve věku od 11 měsíců do 3 let,“ zní v dobové reportáži. Nemoc před rokem 1970 postihla ročně asi 600 lidí na sto tisíc obyvatel. Ve čtrnáctimilionovém Československu to dělalo přes osmdesát tisíc případů.

Takže rodičů se nikdo ani neptal. Tehdy se ale obecně očkování považovalo za rozumnou věc a ne za „vakcinační byznys“, jak to straší v hlavě s. Filipa. A teď najednou do soudruhů vjela velká demokratičnost a zákonnost. Samozřejmě zase v té podobě, jak někomu něco zakázat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]