Vojtěch Filip svými výroky o srpnu 1968 odkryl zákeřnost Putinovy páté kolony

Předseda KSČM Vojtěch Filip (repro ČT)

Předseda KSČM Vojtěch Filip | FOTO: repro ČT

Předseda KSČM Vojtěch Filip názorně ukázal, jakou absurdní špínu reprezentuje v naší společnosti jeho strana. Svým tvrzením, že za invazi armád v srpnu 1968 nesou vinu Ukrajinci, udělal jednak ostudu před britskými čtenáři listu The Guardian, a především předvedl, že v naší společnosti existuje navzdory srpnové okupaci otevřeně kolaborantský proruský proud neboli Putinova pátá kolona.

Vojtěch Filip doslova řekl: „Historie roku 1968 je ze sta procent zfalšována. Nikdo nenapíše, že celá idea je postavená na protiruském stanovisku. V sovětském politbyru byl v té době jediný Rus, který hlasoval proti. Brežněv byl z Ukrajiny. Hlavní silou invazních armád byli Ukrajinci.“

Otázce, zda za srpnovou okupaci nese vinu komunistický Sovětský svaz nebo Rusko, věnujeme článek v tištěné Revue FORUM, které právě přišlo do prodeje. (Seženete ho na e-shopu www.revueforum.cz).

Myšlenka, že by ale za okupaci mohli nést vinu Ukrajinci, je zcela absurdní. Leonid Iljič Brežněv pocházel sice z území Ukrajiny, nicméně byl etnickým Rusem. To ale není podstatné. Stalin byl etnickým Gruzíncem, a také nelze ani náhodou říci, že Gruzínci spáchali velkou čistku z roku 1936 nebo že zodpovídají za GULAG.

Stalin i Brežněv ale převzali imperiální inklinace ruské carské říše a provozovali de facto ruskou velmocenskou politiku, třebaže pod formálním nátěrem proletářského internacionalismu. Ten byl také formálním důvodem pro vpád pěti armád Varšavské smlouvy do ČSSR, aby zardousily v podstatě jen mírné reformní tendence směrem k liberálnější verzi komunistické vlády.

Sovětský svaz byl obyčejným žalářem národů, a také proto se po pádu totalitní moci rozpadl. Jakožto nástroj ruské velmocenské a dobyvatelské politiky je ovšem SSSR předmětem nostalgie dnešních nacionalistických Rusů, kteří vzývají Putina. Tím pádem se tito Rusové hlásí (a to často i otevřeně a výslovně) k zodpovědnosti za srpnovou invazi a znásilnění naší země. Demokratičtí Rusové za tuto invazi zodpovědnost nemají. Ale jsou bohužel v menšině. Jinak v roce 1968 bylo každému Čechovi a Slovákovi jasné, že nás napadli Rusové. Otázka, kolik vojáků bylo ukrajinského či běloruského původu, byla pro každého soudného člověka irelevantní. Všichni věděli, že rozhodnutí bylo provedeno v Kremlu.

Vojtěch Filip je předseda strany, která se v naší zemi podílí na moci a udržuje současnou Babišovu vládu. Zároveň se k proruskému neboli k proputinovskému proudu spolu s Filipem hlásí další parlamentní strana – Okamurova SPD. K ní má nyní blízko i exprezident Václav Klaus a celému tomuto Jurskému parku z komunistických druhohor předsedá veleještěr na Pražském hradě, který nám právě dělá prezidenta.

Je to nesmírná ostuda a hrozná hanebnost, že tu dnes, padesát let po sovětské invazi a sedmdesát let po nástupu krvavé komunistické diktatury, vládne taková bolševická svoloč, která vyrůstá z podhoubí normalizačního posrpnového režimu. Těžko na tom něco spraví komunista s lidskou tváří Jiří Dolejš, který se od výroků svého předsedy distancoval. Naše komunistická strana je ta, která navazuje na padesátá léta a na posrpnový režim. Ten mírný závan svobody z roku 1968 ji nevoní. Je to, až na několik vnějších mimikry zdánlivé demokratičnosti, strana agentů Moskvy.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]