Vojtěch Filip zkritizoval europoslance Pospíšila. Lidé ho za to pořádně zepsuli

Bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip  (ČTK)

Bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip | FOTO: ČTK

Bývalý šéf komunistů Vojtěch Filip se na twitteru pustil do europoslance Jiří Pospíšila (TOP 09). Klidným ho nenechal jeho komentář k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana. Podle Filipa ohrožuje Pospíšil suverenitu naší země. Uživatelé sociální sítě však měli jiný názor. 

„Jiří Pospíšil se podivuje u projevu prezidenta nad srovnáním evropské zelené politiky a Tálibánu, připadá mu to nevhodné. Mně připadá více než nevhodné, když jako europoslanec ohrožuje suverenitu ČR. Horší, než když jako ministr spravedlnosti chránil své spolustraníky před stíháním,“ napsal Vojtěch Filip na twitteru

Týdeník FORUM, číslo 19 (FORUM 24)

Reagoval tak na nedělní komentář europoslance Pospíšila, který zkritizoval Zemana za jeho slova ve Vánočním poselství. „Už jsem dávno vzdal to, že by pan prezident mohl alespoň v době Vánoc mluvit o hodnotách společnosti a snažit se ji spojovat. Srovnávat ale Zelený úděl s teroristy z Tálibánu je už hodně chucpe a laciné. I na Zemana,“ prohlásil na twitteru Pospíšil.

„A přitom stačilo jen popřát občanům požehnané svátky a vše dobré do nového roku. Si tak říkám, proč se to vlastně jmenuje Vánoční poselství,“ dodal europoslanec.

Názor Filipa lidé na sociální síti rozhodně nesdíleli. „Green Deal a srovnání s Tálibánem? To je stejně hloupé jako teď velmi populární srovnávání covidových opatření s fašismem. Naučili jsme se používat silná, leč nesmyslná přirovnání. Většinou s něčím, s čím nemáme vlastní zkušenost,“ vzkázal bývalému šéfovi komunistů Tomas Martinik. 

„A jak vidí soudruh Filip soudružskou okupaci Československa v roce 1968? Myslí si soudruh Filip, že soudruzi, kteří nás okupovali, ohrožovali suverenitu ČSSR?“ ptal se v komentářích Hynek Svoboda. „Soudruhu Falmere, už zase jste se zakecal na kapitalistické sociální síti?“ přidal otázku Radim Doležal.

„Co myslíte, ohrozili soudruzi Biľak s Indrou suverenitu Československa?“ reagoval rovněž otázkou Michal Ledwoń. Agent Falmer se tady zastává suverenity České republiky a přitom by nás nejraději připojil k Rusku,“ komentoval příspěvek Filipa uživatel, který si říká JakobyTeda. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články