Vojtěch v listopadu uteče do Finska. Stihne ještě pomoci vyhlásit lockdown?

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (Úřad vlády)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: Úřad vlády

Ministerstvo zdravotnictví bude od 1. listopadu opět řídit někdo nový. Andrej Babiš totiž potvrdil, že Adam Vojtěch se přesune do Finska, kde bude zastávat post českého velvyslance. Otázkou je, co ještě současný ministr stihne v úřadu „napáchat“. Spekuluje se totiž třeba o tom, že pokud volby vyhraje hnutí ANO a prezident pověří Babiše sestavením nové vlády, čeká naši zemi další lockdown.

Zpráva o Vojtěchově konci není překvapivá, svůj další odchod z ministerstva totiž šéf zdravotnictví avizoval dopředu. Tentokrát rezort opouští z vlastní vůle a těší se na novou zkušenost v zahraničí. To už se tak nepohodlným členům vlády stává, že jsou v lepším případě odsunuti někam za hranice, kde se na ně postupem času zapomene. Své o tom ví třeba bývalý ministr obrany Martin Stropnický, jehož působení na ambasádě v Izraeli je mediálně zmiňováno maximálně jednou za rok.

Ivan Bartoš a Petr Fiala (FB Ivana Bartoše)

To by se u Vojtěcha velmi hodilo v momentě, kdy by ještě jako úřadující ministr zdravotnictví měl podíl na tom, že vláda rozhodne o dalším lockdownu. Je sice jasné, že jako člen Babišova kabinetu nemá vůbec žádnou moc o něčem rozhodovat, protože každé nařízení, ale i povolení, musí posvětit sám premiér. Veřejnost ovšem stále vnímá ministra zdravotnictví jako toho, kdo rozhoduje o věcech týkajících se jeho rezortu, a ne každý dokáže pochopit, že zdraví občanů má ve svých rukou hysterický agrobaron.

Důkazem občanského nevědomí budiž třeba policejní ochrana, kterou má Vojtěch kvůli výhrůžkám, jež mu již delší čas chodí. Proto by se v případě, že vláda, která určitě bude rozhodovat ve stejném složení, protože nová do konce října nevznikne, vyhlásí přísná koronavirová opatření, Vojtěch hodil. Posloužil by totiž jako skvělý obětní beránek, který za Babiše udělá další špinavou práci a poté se schová ve Skandinávii.

Premiér sice slibuje, že žádná další plošná opatření nebudou, ale kdo by mu ještě dnes věřil? Leda by třeba přísahal na zdraví svých dětí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]