Vokřál popisuje, jak mu mladý Faltýnek vyhrožoval obálkou. Měly v ní být informace z policejního spisu

Bývalý brněnský primátor a bývalý místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál  (repro Česká televize)

Bývalý brněnský primátor a bývalý místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál | FOTO: repro Česká televize

Palermo. Město v rukou mafiánů, kteří mají své lidi i v policii. To napadne snad každého, kdo sleduje exprimátora Brna Petra Vokřála, jak popisuje způsoby fungování ANO na jihu Moravy a především jednání syna prvního místopředsedy hnutí Jiřího Faltýnka. Vokřál v DVTV řekl, že na něj mladý Faltýnek vytvářel nátlak a vyhrožoval mu jakousi obálkou, v níž měly být informace z živého policejního spisu týkajícího se samotného Faltýnka a dalších brněnských postav napojených na hnutí Andreje Babiše.

„Začal mi vyprávět, kolik lidí je ve Stoce (policejní název brněnské korupční kauzy – pozn. red.), a že on má informace. Ukázal mi obálku a ptal se, jestli mě zajímá, co všechno v té kauze a v těch uniklých informacích je. Mě to ale nezajímá,“ řekl Petr Vokřál. Dodal, že obsah obálky neviděl, nicméně že s onou obálkou přišel Faltýnek mladší ještě později na oblastní předsednictvo ANO a vysvětloval přítomným, že si všichni musejí dát pozor, protože v případu může figurovat více jmen.

Vokřál také říká, že Faltýnek starší se v kauze intenzivně stavěl za svého syna Jiřího a také že Jaroslav Faltýnek ovládal určitou skupinu lidí v Brně. Popsaný příběh s obálkou není žádná historie, mělo se to dít letos v březnu. Linie úniků informací ze živých spisů a napojení mafie v Brně na policii je jednou z těch, které detektivové nyní řeší.

Tou hlavní částí kauzy Stoka má být rozsáhlé manipulování veřejných stavebních zakázek se škodou v řádu stovek milionů korun. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že v případu má být intenzivně zapojen i Jiří Faltýnek. Ústřední postavou má být další bývalý politik hnutí ANO Jiří Švachula, který je stíhán vazebně.

Petr Vokřál hnutí ANO před několika týdny opustil. Zastával funkci místopředsedy hnutí a byl lídrem jihomoravské kandidátky do letošních krajských voleb.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]