Volby by v srpnu vyhrálo hnutí ANO před občanskými demokraty. Lidovci by skončili mimo sněmovnu

Premiér Andrej Babiš na sněmu hnutí ANO (ČTK)

Premiér Andrej Babiš na sněmu hnutí ANO | FOTO: ČTK

Volby do poslanecké sněmovny by v srpnu vyhrálo opoziční hnutí ANO s 31 procenty. Druhá by se ziskem přes 15 procent skončila ODS. Třetí místo by obsadila SPD s podporou 11,9 procenta. Mimo dolní komoru by skončili lidovci. Vyplývá to z volebního modelu agentury STEM, který připravila pro CNN Prima NEWS.

Na čtvrtém místě by skončili Piráti se ziskem 9,3 procenta. Vládní TOP 09 a hnutí STAN by získaly přes 5 procent. Další vládní strana KDU-ČSL by ale ve sněmovně chyběla. Získala by pouhých 3,4 procenta hlasů voličů.

(Pavel Hofman)

Mimo sněmovnu by zůstali také sociální demokraté se 4,8 procenta a komunisté se ziskem přes 3 procenta.

Podle modelu může hnutí ANO získat až 37,8 procenta hlasů, pokud by pro něj hlasovali všichni, kteří tuto volbu zvažují. ODS má potenciál 22,3 procenta hlasů. Je to ale méně než SPD, která by mohla dosáhnout až na 25,1 procenta hlasů dotázaných voličů.

Průzkum vznikl mezi 4. a 11. srpnem a elektronickým či telefonickým dotazováním se do něj zapojilo 2093 respondentů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články