Volby se blíží, Babiš se bojí. A tak MF DNES vyrazila do boje

MF DNES - sobota 10. dubna (Johana Hovorková, FORUM 24)

MF DNES - sobota 10. dubna | FOTO: Johana Hovorková, FORUM 24

Že se premiérovi Andreji Babišovi podařilo z kdysi respektovaného listu Mladá fronta DNES udělat propagační leták holdingu Agrofert, zejména tedy jeho politické divize, to už je známo dávno. Faktem ale je, že šéfredaktor těchto novin Jaroslav Plesl je přeborníkem v hledání stále hlubšího dna. Ukázku svého jedinečného umu předvedl opět v sobotním vydání z 10. dubna. Kromě toho, že jsme si opět připomněli, co jsou zaměstnanci MF DNES zač, z vyznění daného čísla můžeme vyčíst ještě něco: Andrej Babiš se bojí. 

A co se tedy dá z titulní strany MF DNES, která v hlavním článku propaguje Sputnik, a ve druhém podlézá exprezidentovi Václavu Klausovi, ve skutečnosti poznat? Tak za prvé – vinou předsedy vlády nemáme miliony vakcín. Zbytečně umírají lidé, čistě proto, že je neschopný cokoli vyjednat a že jeho vláda jich již v loňském roce objednala daleko méně, než bylo potřeba.

Eric Drooker

Za druhé je jasné, že kromě jiného leží Babišovi a jeho spojencům v žaludku pravicová koalice SPOLU, a proto z naprosto poníženého a podlézavého rozhovoru s Václavem Klausem vybrali pánové Plesl a Kolář titulek, který útoči na předsedu ODS Petra Fialu. Prostě taková MF DNES? jak už ji několik let známe.

V Babišově deníku jsme si nepřečetli velké články o tom, jak velký šéf svou neschopností připravil Českou republiku o vakcíny. Dokonce z nějakého důvodu ani investigativně nezjistili, že existuje další důkaz o tom, že Andrej Babiš byl agentem StB. Logicky, Agrofert nebude útočit na svého majitele.

Do voleb zbývá ještě půl roku, Babišovi padají preference, a tudíž se dá očekávat, že tohle byl vážně jenom začátek. Kdo čte holdingový tisk, ten musí počítat s tím že texty píšou holdingoví zaměstnanci. Bohužel ještě stále existují lidé, kteří jako by si to neuvědomovali, a také ti, kteří tyto redaktory například zvou do České televize, aby tam předstírali svou nezávislost. Doufejme, že každá podobná titulní strana většínu množství lidí otevře oči.

České republice bolestně chybějí velké a kvalitní noviny, jakými MF DNES bezpochyby bývala. Andrej Babiš naší zemi udělal spoustu špatných věcí a v mnohém jí ublížil. Novinovou kulturu ale v podstatě zničil. Doufejme, že ne napořád.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články