Volby v KDU-ČSL vyhrál Andrej Babiš. O Jurečkův úspěch se zasloužil Jiří Čunek

Facebook

Propagační foto z Facebooku Mariána Jurečky | FOTO: Facebook

Tak nám už jako z chlupaté deky vylézají na povrch obchody a zájmy, které vynesly probabišovského lidovce Mariana Jurečku do čela KDU-ČSL. Na sjezdu této tradiční katolické strany se totiž udála jedna nekřesťanská akce.

Proti názoru mnoha stranických špiček se prosadil bývalý ministr zemědělství, který pochází z východní Moravy, kde byl kdysi spojencem zlínského hejtmana Jiřího Čunka. No a co se nestalo? Čunek nyní, po letech ochlazených vztahů, zajistil hlasy svých sympatizantů právě pro Jurečku.

A k čemu mu to je? Inu, to je také zajímavé.

Dobře informovaný komentátor Reflexu Bohumil Pečinka uvádí ve svém zasvěceném komentáři zajímavé vysvětlení. Čunek totiž potřebuje vládní pomoc při zajištění veřejných prostředků pro zlínský kraj, neboť se mu hroutí místní koalice. A tak se snaží, jak už to v naší zemi teď chodí, řádně podkuřovat Andreji Babišovi. Jako krajně nestandardní katolík s rasistickými a populistickými sklony má k estébáckému premiérovi mentálně velmi blízko. Žádné morální ohledy mu v jeho politice nedělají potíže.

Pavel Hofman

Zdá se tudíž, že Babiš dostal nového předsedu KDU-ČSL jako hezký dárek. Jako se předávají sultánům v orientálních zemích k dispozici celé klany. Jurečkova bojová operace byla taková, že se s Čunkem záměrně sblížil, spojil jeho příznivce se svými příznivci a okouzlil jako mladistvý, bodrý a hlavně okázalý traktorista s ministerskou minulostí i několik mladých křesťanských demokratů.

Je notoricky známé, že Jurečka jako ministr zemědělství loajálně sloužil Andreji Babišovi. Tomu tehdy v roce 2014 spadl kámen ze srdce, když zjistil, že mu Jurečka nebude problematizovat rozpínání Agrofertu v resortu zemědělství a zejména mu nehodí vidle do jeho obřích dotací. Jurečka nyní již  začal vytrubovat, že spolupráce s hnutím ANO není zdaleka takovým problémem jako spolupráce s ODS. A i když občas něco utrousí o trestním stíhání předsedy ANO, aby se neřeklo, tak dává jasné signály, že přivede lidovce opět do vlády, a to třeba znovu i s čertem.

Jiří Čunek je již letitým Babišovým spojencem. Prostě to dali dohromady. Podobně, jako KSČ měla u lidovců své agenty už v době únorového puče. Morální úroveň dnešní probabišovské kliky mezi těmito „katolíky“ je zhruba podobná, jako tomu bylo kdysi i u pátera Plojhara.

Je celkem zřejmé, že právě takovému jadrnému katolicismu prosáklému vůní pravé moravské mrvy tu dnes žehná i samotný pražský arcibiskup. Je to sice katolicismus bez křesťanství, ale zase je od něj na oplátku jenom kousíček do vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner