Volební dárek od tonoucích komunistů: do ruky pětikorunu a do zad kudlu

FB AČR

„Letos jsme dokázali, že naše příprava není zbytečná a že když něco selže, armáda obstojí,“ říká náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. | FOTO: FB AČR

Potápějící se komunisté, jako by se už neměli čeho chytit, vymýšlejí volební dárky a opět se snaží říznout do rozpočtu na obranu. Svým vydíráním slabé vlády slabého premiéra v bezvýchodné situaci ohrožují celý stát.

Opětovná snaha komunistů zkrátit rozpočet na obranu o 10 miliard korun je spolu s napadáním protiruských sankcí a tlakem na účast ruského státního Rosatomu na stavbě nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany další ze série útoků na bezpečnost a suverenitu této země. Jejich vydírání vlády, kdy ochromením armády podmiňují svou podporu návrhu státního rozpočtu, je nebezpečná situace, do níž tuto zemi dovedli strůjci stávajícího menšinového kabinetu závislého na proruské blokační minoritě v parlamentu – tradičně prokremelských okamurovcích a komunistech. Tuto nebezpečnou situaci kromě Andreje Babiše vytvořila ČSSD svým vstupem do vlády s populistickým oligarchou a Miloš Zeman, který tuto nedůvěryhodnou vládu v rozporu s ústavními zvyklostmi jmenoval.

Co by zkrácení rozpočtu na obranu způsobilo, popsal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata už po prvním pokusu vlastizrádné KSČM letos v srpnu.

„Letos jsme dokázali, že naše příprava není zbytečná a že když něco selže, armáda obstojí,“ napsal Opata s odkazem na stovky vojáků pracujících v domovech důchodců, v sociálních službách, v odběrových týmech, v chytré karanténě, v call centrech nebo v polní nemocnici. Připomněl, že armáda na zvládání epidemie vyčlenila z rozpočtu na obranu 3,5 miliardy korun. „Nebrečeli jsme, že je chceme zpátky. Odložili jsme tisíce menších projektů modernizace a nechali jenom ty zásadní a klíčové. Další zásahy do rozpočtu nás vrátí o léta nazpátek,“ varoval s tím, že bez modernizace se armáda neobejde, protože všude tam, kde jsou dnes vojenské týmy, už příště nemusí být nic.

„Bez těžké brigády není armády. Armáda je komplexní systém vzájemně se podporujících schopností. Koncepci rozvoje armády jsme připravovali mnoho let. Když jednu část vytrhnete, celková efektivita se zásadně sníží. Bez investic se celý provázaný systém rozpadne,“ připomněl Opata. „Máme povinnosti vůči NATO, protože sdílíme společnou obranu. Je to levnější, než být sám. Bez modernizace budeme působit jako černý pasažér a trapný vyžírka,“ dodal také.

Skutečnost, že komunisté napadají rozpočet na obranu právě v době, kdy se Rusko roztahuje na Ukrajině a podle analytiků zneužívá i nestability v Bělorusku, dokresluje ohavnou podstatu party českých stalinistů schovávajících se za lehce modifikovaný název a logo s třešničkami.

Voličům, jejichž hlasy si komunisté chtějí koupit na úkor armády a naší bezpečnosti, dávají hrst drobných a zároveň jim vrážejí kudlu do zad. Pomoc alianční zemi zdaleka není jen intervence podle článku 5, ale může mít i podobu společných vojenských cvičení, která při správném načasování působí jako velmi důrazné varování. Nedá se předpokládat, že by se spojenci do něčeho podobného pouštěli ve vztahu k zemi, která by se chovala jako Opatou zmíněný černý pasažér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner