Volební kampaň? Barrandov chystá pořad se Zemanem, ptát se bude Mynářová

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman sice údajně ještě nepotvrdil svou druhou kandidaturu na Pražský hrad, už se mu ale chystá pořádné PR. Od března poběží na TV Barrandov pořad Týden s prezidentem, který bude moderovat novinář Petr Kolář a manželka hradního kancléře bez prověrky Alex Mynářová. Ale je to určitě jen náhoda.

Stejná náhoda je to, že čínská společnost CEFC spoluvlastní vydavatelství Empresa Media, do něhož TV Barrandov patří. Pokud byste náhodou zapomněli, tak CEFC je spojena s Jaroslavem Tvrdíkem a mj. s památnou cestou čínského prezidenta do České republiky. Při té jsme se dočkali nejen zásahů policie proti podporovatelům Tibetu nebo navezených čínských mávačů, ale také zajímavého zpravodajství z dílny zmiňovaného vydavatelství (patří sem např. časopis Týden), které nepokoje v pražských ulicích pro jistotu téměř ignorovalo.

repro: ČT ()

Doufejme, že Týden s prezidentem nám poskytne tolik užitečných informací jako Partie TV Prima, kam pan prezident rád chodí. Ať proti němu sedí kterýkoli ze schopných moderátorů (připomeňme si oceňovaného redaktora Hauptvogela), dostává neomezenou možnost bez oponentury šířit moudra od uprchlické krize přes podporu Andreje Babiše až po sdělení, že Norové unášejí české děti.

Stejně pochybná je i paní Mynářová. Spolu s manželem bydlí ve služebním bytě na Hradě, přičemž Mynář vlastní dům pronajímá. On sám měl problémy nejen s pochybným nákupem nemovitosti, ale zejména s bezpečnostní prověrkou, kterou stále nemá, ale ani mít nebude. Rozhodně ne do konce volebního období svého šéfa – a do té doby také zůstane kancléřem.

TV Barrandov se sice dle článku, ve kterém nový pořad avizuje, označuje za jednu z nejúspěšnějších tuzemských stanic, je to ale spíše další krok k tomu, aby byla jednou z nejpochybnějších.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]