Volební průzkumy: TOP 09 by se v lednu do sněmovny nedostala

David Těšínský / SF

TK TOP 09 k aktuálním politickým tématům. Miroslav Kalousek. | FOTO: David Těšínský / SF

Podle lednového volebního modelu agentury STEM by se TOP 09 nedostala do sněmovny, agentura Sanep straně TOP 09 připsala 6,1 % voličů a do poslanecké sněmovny by se tak dostala. Více hlasů než TOP 09 získalo hnutí SPD Tomia Okamury a podle agentury Sanep by se také dostalo do sněmovny s 6,3 % hlasů. Podle STEM by hnutí zůstalo těsně přede dveřmi poslanecké Sněmovny. V ostatních případech se volební průzkumy obou agentur nějak výrazněji neliší.

V obou volebních modelech by vyhrálo hnutí ANO s téměř 30 % hlasů s náskokem okolo 15 % před druhou ČSSD. Komunisté by získali 12 % hlasů a ODS kolem 10 %. Do poslanecké sněmovny by se lednu dostali i lidovci, kteří by získali dle Sanepu 7,8 % a STEMu 6,7 % hlasů. Před branami sněmovny by zůstali Piráti, starostové, Strana zelených i Úsvit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner