Volebním manažerem ČSSD bude kontroverzní Michal Hašek. Navrhl ho Hamáček

ceskatelevize.cz

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek | FOTO: ceskatelevize.cz

Předseda ČSSD Jan Hamáček na svém facebookovém profilu oznámil, že se volebním manažerem sociální demokracie stane bývalý místopředseda strany Michal Hašek. Na sociálních sítích to vzbudilo skutečně velký ohlas a lidé připomínali jeho předchozí kauzy.

„Grémium ČSSD dnes na můj návrh schválilo Michala Haška jako volebního manažera ČSSD. Oslovil jsem ho jako člověka s velkou zkušeností s fungováním regionální i parlamentní politiky a celé ČSSD. Jsem rád, že je Michal ochoten ČSSD v nynější situaci pomoci,“ uvedl Hašek.

FORUM 24

Michal Hašek působil jako poslanec, hejtman Jihomoravského kraje nebo místopředseda sociální demokracie. Je známý zejména kvůli svým kauzám. MF DNES v roce 2019 přinesla informace o tom, že titul JUDr. na slovenské soukromé Vysoké škole v Sládkovičově získal na základě práce, která by podle oslovených expertů propadla i jako seminárka.

Spolupracoval s kontroverzní lobbistkou Janou Mrencovou, která byla nepravomocně odsouzena za nabízení úplatku k ovlivnění novinářů. Jihomoravský kraj během jejich společného působení utratil nejméně 650 tisíc korun za pozitivní články o krajském vedení na dezinformačním serveru Parlamentnílisty.cz.

Michal Hašek ale nejvíce proslul tím, když po volbách v roce 2013 jako účastník tzv. lánského puče živě v Interview 24 popíral před moderátorkou Danielou Drtinovou, že by za zády tehdejšího lídra ČSSD Bohuslava Sobotky navštívil prezidenta Miloše Zemana. Právě během vysílání ale schůzku potvrdil exministr vnitra Milan Chovanec.

Hašek se politických funkcí vzdal v listopadu 2013, jako poslanec skončil 23. dubna 2014. Do roku 2013 zastával až třicet různých funkcí, za což byl kritizován v médiích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner