Volit Zelené znamená vyhodit hlas z okna, vzkázala Maláčová. Strana se jí vysmála

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na twitteru varovala před volbou Strany zelených. Podle ní jde o hlas vyhozený z okna. Sociální demokraté se přitom sami ve většině průzkumů pohybují pod pěti procenty, která jsou potřebná pro vstup do sněmovny. Maláčová si za svá slova vysloužila posměch i od samotných Zelených.

Maláčová opět vyvolala rozruch na sociálních sítích. Na twitteru v úterý reagovala na jednoho z uživatelů, který oznámil, že se chystá volit Stranu zelených. „Volit Zelené znamená vyhodit svůj hlas z okna… V době kdy narůstají preference SPD a spol. to není příliš taktické,“ komentovala ministryně.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Zato u vás má člověk jistotu, že…“ ozvali se samotní Zelení. „Na rozdíl od podpory Vaší strany je hlas pro Zelené jistota, že ten hlas nepůjde straně, která bude další čtyři roky držet u moci agenta StB a jeho chátru, co si náš stát zprivatizovala a táhne soustavně tuto zemi na dno,“ pokračoval jeden z členů strany.

Strana zelených se opravdu netěší významné podpoře. Podle červnového volebního modelu agentury Median by Zelení získali dvě procenta hlasů, stejný výsledek straně přisoudila v červenci agentura CVVM. O moc lépe na tom však nejsou ani sociální demokraté. Ti se už mnoho měsíců pohybují pod pětiprocentním kvórem nutným pro zvolení do poslanecké sněmovny.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Průzkum agentury Kantar pro nedělní Otázky Václava Moravce dává sociálním demokratům 3,5 procenta hlasů. V minulém týdnu zveřejněný model agentury STEM, který si nechala zpracovat televize Prima, pak přisoudil ČSSD 4,6 procenta hlasů.

Sociální demokraté navíc ještě nedávno uvažovali o společné kandidatuře do sněmovny právě se Zelenými. „Případná cesta bude ještě trnitá, ale jsem přesvědčen, že stojí za to. Pokud společnou řeč najdeme a spojíme síly, tak přispějeme svou sdílenou silou k pozitivní změně,“ prohlásil šéf ČSSD Jan Hamáček na lednovém sjezdu Strany zelených.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]