Volného znám jako gentlemana, cituje Lipovskou kremelský Sputnik

Radní České televize Hana Lipovská (ČTK)

Radní České televize Hana Lipovská | FOTO: ČTK

Kremelský web Sputnik ve své české mutaci dává často prostor osobám, které vykládají, jak by Česko mělo podle nich vypadat. Teď opět už po několikáté došlo na Hanu Lipovskou.

Sputnik (30. 7.) přejímá výroky Lipovské z duchovně značně spřízněných Parlamentních listů. Hned zatepla. Tam je zveřejnili ráno a sputnikovci hned v pozdní odpoledne. Dozvíme se tak: „Kandidátka do poslanecké sněmovny Hana Lipovská pro česká média uvedla, že Miroslava Němcová šíří lži o poslanci Lubomíru Volném, neboť ona ho zná jako gentlemana, a ne jako rváče. Ve své politické kariéře se chce zasadit o zachování svobody a zabránit ‚cestě do otroctví‘.“

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Dozvídáme se tam také, že podle Hany Lipovské je Lubomír Volný někdo úplně jiný, než jsme si snad mysleli: „Osobně jsem pak pana poslance (Volného – pozn. red.) poznala jako velmi pozorného gentlemana, nikoli jako bitkaře, jak jej v rámci šíření dezinformací nazývá senátorka Miroslava Němcová,‘ prohlásila pro portál.“

Zřejmě měli všichni v sále Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR halucinace, když viděli v lednu Volného, jak se se slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ pokusil zmocnit mikrofonu předsedajícího schůze.

Gentleman Volný si na svůj facebook v den sedmého výročí úmrtí Václava Havla napsal: „Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země. Václav Havel.“

Na twitteru Volný svou gentlemanskou moudrostí také nešetří:

„VOLNÝ blok investuje naše společné státní peníze do výzkumu, jak pomoci podvedeným obětem COVIDOVÉ mafie, otráveným experimentální mRNA.“ (29. 7.)

O generálu Petru Pavlovi: „Nicméně chápu, že komunistická guma, po převlečení kabátu sloužící dnes korporátní mafii si představuje lidská práva jako držte huby a krok‘.“ (29. 7.)

„Zdravotníci v Itálii se brání státem nařízené otravě mRNA.“ (27. 7.)

Obrana Hany Lipovské: „Fašizující havlistická sebranka okamžitě zaútočila. Toto bahno společnosti nevynechá jedinou příležitost předvést svou ubohost a udavačské geny.“ „Už dlouho neměla skutečná pravda a láska tak velkou příležitost zvítězit nad lží a nenávisti havlodních primitivů a nohsledů ‚liberálního novofašismu‘. Paní Lipovská je LVICE, která když se zakousne, tak nepustí.“ (27. 7.)

Hana Lipovská má nejspíš jako produchovnělá osoba nějaké zvláštní vnitřní vidění, a tak vidí věci, jaké my – prostí smrtelníci – nezříme. Ono je v těch vlasteneckých kruzích víc takových, třeba Petr Hájek a na Slovensku Ján Čarnogurský. Ti rozhodně netrpí žádným „kosmopolitismem“ a pokud jde o gentlemanství v politice, nazírají spíš tak nějak mužicky.

Dále pak kremelský Sputnik radostně z Parlamentních listů Lipovskou cituje dál. Podle ní Volný blok „nežádá populisticky referendum o setrvání v Evropské unii nebo referendum o vystoupení z Evropské unie, ale zavazuje se přímo k vyvedení České republiky z vlivu Berlína a Bruselu. Za jeho financováním nestojí pražští šíbři a regionální kmotři, většinu nákladů tvoří čas a energie členů a příznivců. Není stranou jednoho muže a není ani byznysovým projektem. A hlavně: Volný blok má vůli věci měnit. Tato vůle převzít odpovědnost a pustit se po třiceti letech do transformace pokřiveného systému mi u řady jiných stran a hnutí chybí.“

Tak jistě. Vystoupit z Evropské unie a pak to tady nechat východním bratrům, ať si to tu rozeberou. K tomu se spolupráce a náklonnost všelijakých „vlasteneckých“ webů hlásajících suverenitu a osvobození od Bruselu a Berlína hodí. Všichni tihle švábi a mloci už se těší, jak se jim skvěle povede.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]