Volný se dočkal. Jde ven. Okamura mu zrušil buňku, když se chtěl stát šéfem SPD

Poslanec Lubomír Volný (ČTK)

Poslanec Lubomír Volný | FOTO: ČTK

Pojď ven! křičel nedávno v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR poslanec SPD Lubomír Volný. Tak se dočkal. Jde ven. Nikoliv však bojovat s dalším poslancem. Ven ze své organizace. Okamura zrušil jeho buňku SPD, kterou v Moravskoslezském kraji ovládal. Prý až příliš autoritativně. Čistě náhodou to vyšlo tak, že rušení buňky přišlo krátce po tom, co Volný oznámil, že bude proti Okamurovi kandidovat na předsedu SPD.

SPD nepřestává být nekonečným zdrojem bavičů, přičemž tím hlavním je zaslouženě pan předseda Okamura. Ve chvíli, kdy se objevila informace, že mu Volný chce vzít hračku SPD, Okamura dětinsky zrušil jeho buňku. Samozřejmě, SPD v Moravskoslezském kraji byla na zrušení zralá už delší dobu. Volný měl využívat podivné praktiky, aby se udržel v jejím čele, avšak načasování je velmi zábavné. Do chvíle, než se Volný rozhodl kandidovat na předsedu strany, Okamurovi zvláštní poměry v Moravskoslezské buňce nevadily.

A Volný? Ten je dlouhodobě popisovanou zvláštní figurkou. Vystudovaný učitel živící se pronájmem bytů Romům ve vyloučené lokalitě, který současně v SPD bojuje proti lidem jako je on sám. Volný je také známým šiřitelem proruských lží a jde o věrného fanouška Miloše Zemana, logicky.

V SPD jsou na výběr ale další hvězdy. Už legendární je Miloslav Rozner, popírač holokaustu a odborník na kulturu, který obtížně sestavuje i jednoduchou větu, nebo paní poslankyně Lucie Šafránková propagující lascivním videem svojí agenturu.

SPD přišla o to, na čem měla postavenou svojí existenci, o uprchlíky, nejsou a nebudou. Preference klesají a jediný atentátník, který byl odhalen a odsouzen, je jejich velký sympatizant. Takže velký špatný pro upadající SPD, kde se z nervozity rozhořívají vnitřní boje.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]