Vondráček se chlubil, jak uctí Gotta. Proč ale tweetoval během mše za Mistra?

Bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) (ČTK)

Bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) | FOTO: ČTK

Poslední rozloučení s Karlem Gottem ve svatovítské katedrále mělo uchvacující atmosféru. Alespoň to potvrzují všichni, kteří měli možnost se ho zúčastnit. Našli se ovšem i tací, kterým byla dlouhá chvíle a neobešli se ani bez sociálních sítí. Jednou z těchto osob, které se neumějí chovat na mši, byl i předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček. 

Zástupce hnutí ANO se na Twitteru prezentoval celkem dobrým nápadem, ačkoliv tedy nebyl jeho. „Ve sněmovně mezi poslanci při nejbližším jednání navrhnu nikoli minutu ticha za Karla Gotta, ale minutu potlesku, který jej doprovázel celým životem a věřím, že nikdy neutichne…,“ napsal Vondráček na sociální síť.

Problém je ovšem v tom, že se musel projevit v 11:37, tedy v čase, kdy se stále odehrávala mše za Karla Gotta. Chvíli předtím, než začala zpívat Lucie Bílá, tak šéf sněmovny využil po svém. Nejen, že je takové jednání těžko pochopitelné, ale zároveň svědčí o charakteru člověka, který je ho schopen.

()

Kdo však zná minulá extempore Babišova muže, musí uznat, že má problém s chováním dlouhodobě. Nejprve se v březnu letošního roku objevily fotografie, na nichž Vondráček hraje na kytaru a tančí na předsednickém pultu ve sněmovně. Pro mnohé nepřijatelné jednání člen ANO vysvětloval tím, že „se stejně zrovna rekonstruovalo“. Podruhé na svůj pocit nadřazenosti Vondráček upozornil ve chvíli, kdy zveřejnil snímky z římské baziliky sv. Klimenta. Zde je ovšem fotografování přísně zakázáno, i když politik tvrdí, že tenkrát to neplatilo. Šéf sněmovny tedy opět musel vysvětlovat, proč se chová tak, jak bychom si od zástupce parlamentu skutečně nepřáli.

Do třetice by měl Radek Vondráček své přešlapy okomentovat nyní a zodpovědět několik otázek. Proč posílá tweety během události, která si hraní s telefonem rozhodně nezaslouží? Když mluví o úctě, nebylo by lepší jít příkladem a chovat se uctivě? To už se zástupci hnutí ANO definitivně cítí jako nadlidi a budou ostatním jen poroučet?

Je jasné, že na nic z toho Vondráček neodpoví. Přijde maximálně s další výmluvou. Tentokrát by se třeba hodila historka o tom, že status na Twitter nepsal on, ale nějaký jeho asistent. Dá se však po všem, co už předvedl, šéfovi sněmovny věřit?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]