Kapitán hokejového národního mužstva je znám svým kritickým postojem k prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi. To nyní opět dokázal, když odmítl dát větší interview Mladé frontě DNES, tedy deníku, který ovládá český ministerský předseda. Důvod byl prozaický, Jakub Voráček nechtěl porušit své přesvědčení, které je jasně proti tomu, co se snaží v naší zemi praktikovat dva nejmocnější muži.

Pro většinu českých fanoušků byl Voráček na letošním mistrovství hrdinou. Jako kapitán vedl mužstvo, které mělo medailové ambice a svou bojovností strhlo ty, kteří nároďák viděli na Slovensku hrát. Některé fandy však možná hráč Philadelphia Flyers nepotěší svými politickými názory.

Na rozdíl od Jaromíra Jágra si totiž Voráček nemyslí, že by naši zemi měli vést Zeman s Babišem. Již před časem v pořadu TIKI TAKA dokonce překvapil tvrzením, že by si on ani ostatní hráči národního týmu nepřáli, aby za nimi do kabiny přišel jeden ze zmíněných politiků.

Nyní se Voráček na politické téma rozhovořil pro Sport Magazín. „Je smutné, že se ve společnosti hrozně šíří nenávist. A je to bohužel dílo Andreje Babiš a Miloše Zemana. Oni lidi bohužel rozdělují,“ je přesvědčen hokejista.

I kvůli tomu nedal větší rozhovor pro Babišovu Mladou frontu DNES. „Jo, je to tak. Je tam novinář, s kterým jsem dělal rozhovory předtím, je to super chlap. Teď je v situaci, ve které třeba nechce být, ale nemá na výběr. Kdybych to ale udělal a dal jim rozhovor, tak jdu proti svým zásadám a přesvědčení,“ vysvětlil útočník.

Voráček počítá i kritikou od těch, kteří třeba Babiše se Zemanem volili. „Hodně lidí mi řekne, co se do toho motám, ať zůstanu u hokeje, že jsem jako kapitán neuhrál medaili a vím o tom prdlajs. Ale já to tak prostě cítím. Víte, já jsem deset měsíců v Americe. Lidi řeknou: Voráčku, ty bydlíš v Americe, co je ti do toho!“ myslí si hokejista. „Nedaníš peníze tady, nepleť se do toho. To je ale názor blba. Já tady budu mít děti, mám zde rodinu, zázemí. A třeba za pět let tady budu žít nastálo,“ dodává.

Za svůj názor to určitě pořádně „schytá“, protože internetoví hrdinové už postupně začali hokejistu, kterého ještě před pár dny oslavovali, urážet. Je však dobře, že kapitán naší reprezentace, není jenom „hokejka“, která poslouchá příkazy a za peníze se podvolí komukoliv, ale má jasný názor.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora