Voskový Trump skončil ve skladu, Obamovi šestkrát utrhli uši

Donald Trump. (Pixabay/tweetyspics)

Donald Trump. | FOTO: Pixabay/tweetyspics

Voskové figuríny amerických prezidentů to nemají jednodušší než jejich živé vzory. Lidé si na nich vybíjejí své emoce a dávají najevo své politické názory poněkud násilným způsobem. Poslední obětí je figurína Donalda Trumpa.

Jak píše Expressnews.com, do voskového Trumpa lidé mlátili a škrábali ho, takže musel být z dosahu lidí zatím odstraněn. Clay Stewart, regionální manažer společnosti Ripley Entertainment, která vlastní muzeum voskových figurín, konstatoval, že „když jde o vysoce politickou osobnost, mohou být útoky problém“.

FORUM 24 (archiv)

Není jasné, kdy muzeum voskových figurín Trumpa opraví a znovu vystaví. Stewart řekl, že se to pravděpodobně nestane, dokud muzeum neobdrží voskovou figurínu prezidenta Joea Bidena, která je momentálně v provozu v ústředí společnosti Ripley Entertainment v Orlandu. Voskové figuríny ovšem putují i tak, protože se svým omezeným prostorem se muzeum rozhoduje, které postavy vystaví. Záleží na tom, jak se ustálí během času popularita daného politika, celebrity nebo hvězdného sportovce. „Prozatím je Trump v dobré společnosti. O skladovací prostory se dělí s W. C. Fieldsem, Georgem Washingtonem a téměř 30 dalšími voskovými figurínami.“

„Naše voskové figuríny potřebují čas od času opravu,“ konstatuje Suzanne Smagala-Pottsová, ředitelka pro styk s veřejností společnosti Ripley Entertainment.

Návštěvnické útoky na voskový trumf podle Stewarta vzrostly, když se začátkem léta 2020 vyhrotila prezidentská kampaň. Dokonce ani přemístění Trumpa do haly, kde personál prodávající lístky mohl figurínu lépe hlídat, nepomohlo, takže Trumpa nakonec dali do skladu.

„Vždycky jsme měli potíže s prezidentskou sekcí, protože bez ohledu na to, jaký to byl prezident – Bush, Obama nebo Trump – všichni měli své lidi, kteří do nich mlátili,“ přiznává Stewart. „Šestkrát Obamovi utrhli uši. A pak dostal Bush do nosu. Lidé jsou prostě agresivní vůči jejich politické straně.“

Voskový Obama se posílal do Orlanda na opravy opakovaně. Trump zatím uvízl v San Antoniu, protože restrikce kvůli covid-19 způsobily nedostatek umělců pracujících v kanceláři společnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]