Vožralové, mazejte zpátky do klecí, reaguje známý kuchař na nová opatření

Kuchař Ondřej Slanina (reprofoto youtube.com)

Kuchař Ondřej Slanina | FOTO: reprofoto youtube.com

K velmi ostré reakci na Facebooku vyprovokovala Ondřeje Slaninu nová koronavirová opatření. Podle nich se totiž budou od středy restaurace zavírat již ve dvacet hodin. Podle kuchaře, známého z pořadu Kluci v akci, za to mohou lidé, kteří využili rozvolnění a o víkendu vyrazili za zábavou.

Prodloužené otevírací doby, snaha o to, udělat co největší tržbu a obsloužit každého, kdo po zákazu zatoužil zajít si do baru, hospody a restaurace. Takové byly první dny po rozvolnění z pohledu podnikatelů v gastronomii.

FORUM 24 (archiv)

Podle Ondřeje Slaniny jsou to ale právě opilí návštěvníci pohostinství, kteří si ihned po rozvolnění z minulého týdne udělali velkou party, kvůli nimž se opět budou zavádět restrikce.

Vožralové, děkuju! Normální lidi, co nelejou jako vy, musí v osm domů! Takže mazejte zpátky do klecí,“ napsal naštvaný kuchař na svůj facebookový profil. Tím strhl vyostřenou debatu o tom, zda se dá takhle plošně na někoho hodit vina za to, že se počet nakažených covid-19 opět dostal na dramatická čísla.

Slanina si ovšem za svým názorem stojí. „A kdo za to může? Já to viděl v Praze o víkendu. Všichni vypuštění z klecí. Jak zvířata. Bordel všude, kravál. A odnese to většina. Úplně zbytečně,“ píše na sociální síti executive chef Chateau St. Havel. „Když neuměj chlastat, tak ať seděj doma na zadku,“ dodal.

Jak ovšem upozornil například Zdeněk Hřib, inkubační doba covidu neumožňuje, aby zvýšená čísla reflektovala to, co se dělo minulý víkend. „Bylo by vhodné, aby si pan premiér uvědomil, že inkubační doba covidu je zhruba týden,“ upozornil zástupce Pirátů.

Takže je samozřejmě naprostý nesmysl tvrdit, že ta čísla, kterými se zabývají na ministerstvu (zdravotnictví), by mohla být dána aktuálním víkendem či koncem týdne, to je z epidemiologického hlediska nesmysl,“ řekl v pondělí na tiskové konferenci po jednání městské rady primátor Prahy. 

Reagoval tak na slova Andreje Babiše, který ve svém nedělním „čau lidi“ příspěvku na Facebooku označil Prahu a její vedení jako hlavního viníka zhoršení situace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]