Vrabel se dožaduje vystoupení v České televizi. Dokonce si nadiktoval čas

Ladislav Vrabel (ČTK / Kamaryt Michal)

Ladislav Vrabel | FOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Ladislav Vrabel, spolupořadatel protivládních demonstrací v Praze s názvem Česká republika na 1. místě!, požádal Českou televizi o vystoupení v přímém přenosu 17. listopadu. Ve své řeči chce veřejnost seznámit s Plánem Česká republika na 1. místě!. V oficiální žádosti zmiňuje zákon, podle kterého má Česká televize naplňovat demokratické, sociální a kulturní potřeby a mediální pluralitu. Proč by ale zrovna on měl být tím zástupcem, jasné není.

Ladislav Vrabel požádal Českou televizi o možnost desetiminutového živého vstupu do vysílání při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii. Dne 17. listopadu v 17 hodin by chtěl na kanálech ČT1 a ČT24 promluvit k občanům a přednést své prohlášení, které by se mělo týkat Plánu Česká republika na 1. místě! V oficiální žádosti se odvolává na hlavní úkoly veřejné služby, jakou je Česká televize, jimiž má být poskytování objektivních, ověřených a ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů.

Nárok na svůj výstup v dopisu odůvodnil zájmem veřejnosti o Plán Česká republika na 1. místě!, který občané projevili svou přítomností na demonstracích. Na některých se jich mělo sejít zhruba sto tisíc, jak je uvedeno v žádosti. Plán zahrnuje zejména kroky k vystoupení České republiky z NATO, přesměrování našich zájmů k Rusku a je dlouhodobý, jelikož Ladislav Vrabel podle svých slov za tři nebo pět let očekává dokonání Velkého resetu a nastolení Nového světového řádu, jak v neděli 23. října uvedl na své facebookové stránce. Tam také informoval o plánované demonstraci 17. listopadu, která by měla proběhnout před Českou televizí.

Ladislav Vrabel je známý svými prokremelskými názory a svými snahami navázat spolupráci s Ruskem. Dále podporuje kroky k zastavení přílivu uprchlíků do Česka. Dne 12. října předal Vrabel na Pražském hradě petici, ve které měl žádat prezidenta Miloše Zemana o odvolání stávající vlády a vypsání předčasných voleb. Mimo jiné je v rukou exekutorů a jeho případ řeší Krajský soud v Českých Budějovicích. Vrabel se na jednání pravidelně nedostavuje a omlouvá se. Dlužit by mohl až tři miliony korun, zejména zdravotní pojišťovně a dodavatelům energií.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články