Vrabel si chce vynutit vystoupení v České televizi. Jsme připraveni, vzkazuje policie

Ladislav Vrábel (ČTK / Kamaryt Michal)

Ladislav Vrábel | FOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Policie bude mít 17. listopadu, kdy lidé po celé Praze slaví Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva, k dispozici stovky policistů. Policisté spolupracují také s Českou televizí. Pořadatelé demonstrací s názvem Česko na 1. místě si totiž ve čtvrtek chtějí vynutit vystoupení v přímém přenosu.

„Žádáme vás tímto o umožnění desetiminutového vystoupení v přímém přenosu na programech ČT 1 a ČT 24 dne 17. listopadu v 17 hodin,“ napsal jeden z hlavních organizátorů demonstrací Ladislav Vrabel v otevřeném dopise vedení České televize. Ve vysílání chce vystoupit s požadavky , aby prezident Miloš Zeman odvolal vládu koalice SPOLU a Pirátů se Starosty, byly vypsány předčasné volby a aby si Česká republika zajistila dodávky plynu přímo od Ruska, které rozpoutalo 24. února válku na Ukrajině.

()

Řidiči, vyhněte se trase pochodu

Demonstranti plánují vyrazit ve 14 hodin z Opletalovy ulice poblíž Hlavního nádraží v Praze. Projdou přes Václavské náměstí a magistrálu až na Kavčí hory. Tam chtějí demonstrovat a vynutit si vstup do živého vysílání veřejnoprávní televize.

„Budeme mít standardní bezpečnostní opatření. Shromáždění je na 17. listopadu nahlášeno přibližně dvacet. Samozřejmě mezi nimi je i oznámený pochod z Václavského náměstí k České televizi, takže na něj budeme dohlížet. Trasa půjde z Václavského náměstí, po magistrále, přes I. P. Pavlova, Sokolskou ulici, Nuselský most až do ulice Na Hřebenkách na Kavčích horách. Tam mají proběhnout nějaké projevy v rámci shromáždění a my budeme dohlížet, aby všechno proběhlo v klidu a pohodě. K dispozici budeme mít stovky policistů, aby dohlédli na celý 17. listopad,“ okomentoval pro deník FORUM 24 mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zároveň také poprosil řidiče, aby se plánované trase pochodu vyhnuli. „Pravděpodobně se budou tvořit kolony. Na místě budou policisté řídit dopravu, ale objízdné trasy si musí najít každý sám podle toho, kam jede,“ doplnil Daněk.

Utlumíme výrobní činnost, zní z televize

Postup policisté koordinují i s vedením České televize. „Měli jsme několik schůzek, abychom si nastavili spolupráci. Komunikujeme spolu,“ uvedl vedoucí tiskového oddělení pražské policie. To potvrdila deníku FORUM 24 i mluvčí veřejnoprávní televize. „Česká televize úzce spolupracuje s Policií ČR. V uplynulých dnech jsme absolvovali schůzky s velením akce i obhlídky objektu,“ řekla Karolína Blinková.

(Týdeník FORUM)

Televize bezpečnost posílila také navýšením ochranky i opatřeními v oblasti pasivní bezpečnosti. „ČT navíc, až na nezbytnou zpravodajskou výrobu a zajištění vysílání programů, utlumí ve čtvrtek 17. listopadu veškerou výrobní činnost v odpoledních a večerních časech, aby zaměstnanci nemuseli řešit obtíže při vstupu nebo odchodu z objektů,“ doplnila tisková mluvčí České televize Karolína Blinková.

Od minulého týdne rovněž probíhá v České televizi interní informační kampaň, aby byla zajištěna maximální plynulost vysílání a výroby a ochrana bezpečí zaměstnanců a majetku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články