Vrabel si stěžoval na zlou televizi a v lednu chce masakr. Co to znamená, by od něj měli zjistit policisté

(Pavel Šmejkal, FORUM 24)

FOTO: Pavel Šmejkal, FORUM 24

Proruská iniciativa zadluženého podnikatele Ladislava Vrabela má za sebou další demonstraci. Ta potvrdila trend. Na akci přišlo opět méně lidí než dříve a druhou věcí je, že se účastníci radikalizují. Zatímco na začátku září demonstrace zaplnila část Václavského náměstí především díky heslům v pozvánkách o boji proti vysokým cenám energií, dnes už na tyto akce chodí jen tvrdé jádro proruských sympatizantů a otevřených kolaborantů.

A podle toho to také vypadá. Zatímco vystrašení lidé v září asi mnohdy překvapeně sledovali, co se na ně valí z pódia za proruská a protivládní moudra, dnes už je situace jiná. Již při poslední akci na Václavském náměstí nastaly potyčky s odpůrci demonstrací, na které zaútočili demonstranti. Při oslavách 17. listopadu demonstranti slovně napadali ty, kteří přišli bránit Českou televizi, později na Národní třídě napadali pro změnu lidi uctívající výročí revoluce. Policie ve všech případech zabránila tomu, aby konflikty skončily výraznější fyzickou potyčkou.

()

Na čtvrteční demonstraci nezaznělo nic nového. Vrabel by chtěl, aby mohl mluvit v České televizi, aby skončila vláda atd. Říkal to, co říká stále dokola. Přesto se účastníci dozvěděli dvě nové věci. Vrabel je vyzval, aby mezi sebou hledali „provokátory“. Zřejmě to bude nějaký přístroj, který provokuje. Když došli na Kavčí hory, ukázalo se, že akci vůdce příliš dobře nepřipravil. Naříkal, že jim jeho lidi, které má údajně v ČT, nechtějí půjčit prodlužovací kabel s elektřinou, takže akce bude bez elektřiny. V tu chvíli se měli lidé ptát, kam zmizely peníze, které mu poslali, a proč za ně nezaplatil například generátor. Ale nezeptali.

Je to sice drobnost, ale jak by mohl takový člověk dávat dohromady vládu, řešit například státní rozpočet, vztahy se zahraničními partnery atd. atd., když si nedokáže ani zajistit elektřinu na demonstraci, kterou organizuje?

Shrnuto, Ladislav Vrabel nedávno ve své promluvě na sociálních sítích sdělil fanouškům, že má stres a začal kouřit. Oznámil jim, že po demonstraci, která proběhla ve čtvrtek, chce odpočívat a že další akci nechystá. Je to logické. Jeho proruské iniciativě došel dech. Účastníků ubývá, peníze z účtů od důvěřivých lidí zmizely. Ani Miloš Zeman demonstranty nepodpořil. Na tu Vrabelovu revoluci to skutečně nevypadá. Na konci čtvrteční akce i přesto vyhlásil další na 14. ledna. Chce, aby to byl masakr, jak sám řekl. Co ta věta znamená, to by od něj měli zjistit policisté.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články