Vrabelovi nebojsové. Rasistická proruská lůza se představila

Proruští demonstranti míří k České televizi (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Proruští demonstranti míří k České televizi | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Ve čtvrtek 17. listopadu byl při pochodu proti České televizi reportér České televize Richard Samko terčem rasistického útoku. Lůza, kterou již poněkolikáté svolal do Prahy dnešní mluvčí ruské vlivové agentury Vrabel, se představila v úplnosti. Máme tu čest s nejnižšími patry společnosti, po marxisticku lumpenproletariátem, prvorepublikově se spodinou. A je od demonstrantů hezké, že svou zbabělost a ubohost nijak netají.

Průběh „pochodu na Českou televizi“ byl dalším veřejným vystoupením ruské páté kolony v České republice. Na jednu stranu je překvapující, že je v ČR legální a tolerovaná otevřená podpora Ruska ⁠– země, která vede útočnou válku, páchá při ní válečné zločiny a nijak se netají tím, že nejde o válku jen proti Ukrajině, ale proti celému NATO. Tedy i proti naší zemi. Na druhou stranu je však dobře, že se ruští švábi na těchto akcích odkopou a veřejnosti odprezentují, co to vlastně je za lidi, jaké mají hodnoty, jaké mají chování a kam ve složité struktuře postmoderní společnosti patří.

Pochod na ČT organizoval Ladislav Vrabel, který byl svolavatelem protivládních demonstrací na Václavském náměstí. Demonstrace se zúčastnilo několik tisíc lidí a pan Vrabel demonstroval „za umožnění vystoupení ve vysílání ČT“.

(Týdeník FORUM)

Video z pochodu na Českou televizi ukazuje účastníka, gentlemana demonstrujícího za spolupráci s Putinovým zločinným režimem. Od pohledu to není dezolát, osoba v hlubokém sociálním propadu jako (nyní už konečně zavření) dezinformátoři Tušl a Čermák. Gentleman, co se účastní pochodu, je upravený, má čisté a učesané vlasy a ani jeho oblečení nepůsobí, že by bylo ze second handu. Samozřejmě, podle kabátu nepoznám, jestli nemá dvacet exekucí – ale vizuální rozdíl od dnes nejhlasitějších mluvčích dezinformátorů je zjevný.

Pán vypadá úplně normálně, ne jako průměrní tušločermáci v teplákách a ošlapaných teniskách. Přesto najednou slyšíme z úst toho vizuálně nijak neodpudivého pána: „Hele, támhle ten parchant, ty vole, cikánskej, ty vole. Seš tady s náma dneska, jo.“

To je výkřik na adresu Richarda Samka, redaktora ČT: „Normálně, vole, jako pane redaktore, vole!“ Mluva stoky. „Děkuju za to oslovení,“ odpověděl ironicky Richard Samko. Vzápětí slyší od jednoho demonstranta výhrůžky: „Máš bodyguardy?!“ „To cikáne už nezopakujete?“ ptá se Samko. „To jsem v životě neřekl,“ začne Vrabelův nebojsa lhát. „Teď se to bojíte zopakovat?“ ptá se redaktor Richard Samko. Nebojsa neodpoví – bojí se to zopakovat. Pak se dav začne přesouvat: „Kam jdeš, pojď s náma, sráči,“ křičí nebojsa a mizí. Ovšem v době smartphonů nezmizí tak docela. Slyšet a vidět můžete nebojsovy výroky na YouTube.

Policie reaguje okamžitě, na jejím twitteru čtu: „Kriminalisté se již případem tohoto slovního ataku na redaktora @CzechTV zabývají a věc šetří. #policiepha.“

Zdálo by se, že jsou tedy věci na správných místech. Došlo k jednání, které je jednoznačně protiprávní, policie reaguje – normální postup. Vrabelův nebojsa ovšem – děkuji – představil psychiku a hodnotový systém dnešních flastenců, rozuměj Putinovy proruské páté kolony, až do těch nejnechutnějších detailů.

To jsem na vás vyzrál, jak pěkně lžu!

Pán – asi úplně nechápe, že výroky se dají natočit jako video či nahrát na audiozáznam – něco řekne a vzápětí, když už si konečně všiml, že jsou jeho zcela nepřijatelné výroky nahrávány, se pokákne strachy, že by za svoje nenávistné urážky musel nést zodpovědnost, zaleze jako krysa do díry a uteče. Původně jsem chtěl tento text nazvat variací na název ikonického díla Klub rváčů, ovšem takový název článku by se neshodoval s jazykovým kodexem deníku Fórum. Kodex zakazuje vulgarismy.

()

Každopádně pán předvedl ukázkovou prezentaci naprostého srabáctví. Když si myslí, že za to nemůže být volán k zodpovědnosti, dopouští se zcela nepřijatelných, sprostých a trestuhodných rasistických urážek. A když by je měl zopakovat do kamery a následně si za nimi stát, tak na to se už prostě nezmůže. Netroufne si na to, případně na to nemá koule. Krystalická esence nechutné a směšné zbabělosti, která by byla tolerovatelná u osmiletého dítěte. Pokud něco takového předvádí dospělý muž, je to trapné, směšné a především vypovídající o jeho osobnosti: ten člověk je ubožák, mravní invalida.

Tuto míru srabáctví jsem opakovaně zaznamenával u neonacistů – a to, že na neonacistických demonstracích nejhlučnější a nejagresivnější náckové se při zadržení v prvních minutách výslechu rozpláčou, nervově zhroutí a napráskají všechny své Kameraden, je široce známo. Policisté z protiextremistického si z této subkultury kvůli tomuto jejich rysu dělají legraci už čtvrt století. Ta stejná trapnost, malost a ubohost je však nyní dobře vidět nejen u postpubertálních neonacistů, ale u ruských švábů středního věku. Vrabelovi kumpáni, co mají „Českou republiku na 1. místě“, jsou (omlouvám se hlodavcům) zbabělí jako krysy.

Heč, kolik jsem nakrad!

To srabáctví není vyvoláno akutním stresem, jde o celoživotní postoj, výpověď o hodnotovou orientaci spodiny. Lidí, kteří se sobě rovným rádi pochlubí, kolik toho kde nakradli. Lidí, kteří se chlubí tím, jak na někoho „vyzráli“ (rozuměj – jak někoho ošidili), jak se z něčeho šikovně „vykroutili“ (aniž by vzali v úvahu, že kroutit se má žížala, ne dospělý muž) a jak někomu něco nakecali (aniž by si uvědomovali, že když dospělý muž lže, tak je jen a jen trapný). Zrovna tak by se jistě ten nebojsa z pochodu na ČT ostatním ruským švábům ten večer chlubil, „jak to tomu cigošovi nandal, ale vyzrál na něj, nahrát se při tom nenechal“.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Jde o etiku a zvyklosti galerky, marxistickým termínem lumpenproletariátu. A obsah toho sdělení – rasistické urážky – také odpovídají obvyklým postojům lůzy. Lůzy, která ale nezohlední, že rasistické urážky, co ten malý nebojsa pronesl v blízkosti televizních kamer a desítek natáčejících mobilů, někdo nahrané mít bude. Takže – i když si nebojsa myslel, jak se z toho vylže jako dítě, co rozbilo okno, jeho rasistické urážky jsou zaznamenané a budou je posuzovat orgány činné v trestním řízení.

Sbor flasteneckých kastrátů

Pochod na ČT – a vystoupení onoho statečného rasisty, co se bojí stát si za svými vlastními výroky – přesvědčivě ukázaly, jací lidé tvoří většinu účastníků dnešních proruských a protivládních, dříve protirouškových demonstrantů. Jsou to zbabělí srabi. Tak zbabělí, že by si opravdu měli založit zapsaný spolek, který by se jmenoval hodně podobně jako Klub rváčů. Ale oni jsou tak zbabělí, že svou zbabělost nepřiznají ani sami sobě, tak to asi neudělají.

Když nastoupil do funkce předsedy vlády před mnoha lety Mirek Topolánek, padl na jeho adresu výrok, že je to „chlap s gulami“. Dle útoku na Richarda Samka a následného strachu a útěku agresivního demonstranta, který jej rasisticky urážel, to vypadá, že zdravé jádro ruské páté kolony v České republice tvoří pánové bez gulí. Ale takové postižení nezbavuje trestní odpovědnosti. Proto doufám, že ten nebojsa rasisticky napadající Richarda Samka půjde za své nenávistné hulákání před soud bez ohledu na stav svých pohlavních žláz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články