Vraťme Andrejovi jeho účtenky! Nespokojení občané včetně Drzé Kláry mu je přivezou

(Facebook)

Na Facebooku se svolává akce, která má ministru financí Andreji Babišovi připomenout nesmyslnost elektronické evidence tržeb. Akce „Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi. Hromadný sběr účtenek pro Babiše“ se chystá na 31. května – a nespokojení občané mu podle popisu dovezou účtenky, které zákazníci nechtějí, k vládě. Celou věc chystá jednadvacet aktivistů, které dal dohromady právě odpor proti buzeraci ze strany státu.

„Tato skupina je určená ke sběru účtenek, které zákazník NECHAL NA STOLE. Tyto účtenky 31. května odvezeme vládě. V ten den uděláme také demonstraci proti účtenkám, a tam Andrejovi vysvětlíme, že tuhle šikanu nebezpečnými účtenkami už dál trpět nebudeme. Když chce účtenky, tak ať si je tiskne sám. Prosíme všechny obchody, aby tyto účtenky sbíraly. Budeme dělat svozy z celé ČR. Pokud se někam nedostaneme, poprosíme Vás, abyste nám je poslali,“ píše na stránce jedna z organizátorek Veronika Ševčíková.

„Opravdu mě štve, jak se celý den tahám s pokladnou, honím signál, omlouvám se zákazníkům. A až mám všechno hotové, tak se bojím podívat do obratu, jestli tam nebude něco navíc nebo něco chybět. Chodím po obchodech a vidím plné koše účtenek a zoufalé podnikatele i prodavače. Ty příběhy tady běhají každý den. A já jsem ráda, že nyní máme aktivní skupinu Bojkoťáků, která se spojila, aby se daly věci do pohybu. A doufám, že se k nám přidáte,“ napsala Klára Novotná, která se proslavila videem proti elektronické evidenci tržeb.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]