Vražda z nenávisti: Teenageři napadli v Anglii dva Poláky, jeden je mrtvý

Ilustrační foto (archiv)

Ilustrační foto | FOTO: archiv

Asi dvacetičlenný dav mládeže přepadl v anglickém Harlow dvojici Poláků, jeden z nich na následky zranění zemřel. Policie dosud zadržela šest mladíků a po dalších pátrá, napsal na svém webu list London Evening Standard. Incident se odehrál v sobotu pozdě večer. Skupina, ve které podle policistů byly i dívky, nejdříve na oba asi 40leté Poláky pokřikovala nadávky, poté na ně zaútočila. Jeden z napadených utrpěl vážné poranění hlavy, kterému v pondělí v nemocnici podlehl. Druhému útočníci zlomili ruku a poranili břicho.

Policie čin, který označila za nenávistný, vyšetřuje jako vraždu. Dopadeno prozatím bylo šest mladíků, pět patnáctiletých a jeden šestnáctiletý.

Radní města nad událostí vyjádřili znepokojení. Radní Jon Clempner řekl, že ho zpráva o útoku šokovala. „Nevíme zatím jistě, co bylo motivem, ale ať již to bylo cokoli, tak to v Harlow nikdy nebude mít místo,“ dodal. O motivu prozatím policie neinformovala, ačkoli událost označila za čin z nenávisti. Podle vyšetřovatelů si oba Poláci vyšli do restaurace, před ní je pak skupina napadla.

Po červnovém referendu, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod z Evropské unie, je ze Spojeného království hlášeno vícero případů napadení Poláků. V zemi jich podle oficiálních údajů z roku 2014 žije asi 790 tisíc, což je činí po Indech druhou největší komunitou přistěhovalců v zemi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]