Vrchní cenzor Tomio Okamura najednou bojuje za svobodu slova

Tomio Okamura (ČTK)

Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Jeden z předních čističů a mazačů pro něj nepříjemných myšlenek najednou bojuje za svobodu slova. Tomio Okamura je pohoršen, že jeho mládežníkům smazali stránky na facebooku.

Tomio Okamura si na svém facebooku napsal: „Mladým Espéďákům Facebook smazal stránky jen za to, že sdíleli názor prezidenta Zemana. Facebook hrozí a hrozil smazáním i jiným stránkám politiků SPD. Stop cenzuře! Pravidla soukromé společnosti nemohou stát nad naší ústavou a Listinou práv! Mrkněte na video.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Na video jsme tedy mrkli. Ono naštěstí není moc dlouhé. V podstatě tam řada mluvících hlav se zarputilými výrazy deklamuje cosi o nepřípustnosti cenzury. Besídka zvláštní školy.

Obavy Tomia Okamury samozřejmě chápeme. Už měl na sociálních sítích problémy, protože jeho účty jsou pařeniště nesčetných nenávistných výlevů. Kdyby ho zase zařízli, přišel by o jednu svou hlásnou troubu, a to by předního trubače moc a moc znepokojilo.

„Mladí Espéďáci“ teď zřejmě narazili s šířením výroků momentálního prezidenta Miloše Zemana. Protože byla jejich facebooková stránka skutečně vaporizována, můžeme se jen domýšlet, jaké hluboké myšlenky to asi mohly být. V poslední době pozornost upoutala hlavně jedna, když Zeman v nedělní Partii televize CNN Prima News řekl, že mu jsou trans lidé „bytostně odporní”. Kromě toho vykládal nesmysl, že je změna pohlaví brána jako trestný čin sebepoškozování. Zeman ale šíří i vyložené lži, což by tolik nevadilo, kdyby to nebyly lži poškozující stát, jehož je Zeman z pekla dopuštění formálně hlavou. Zeman je ale gejzírem lží, pomluv, polopravd a agitace pro nepřátelské mocnosti non stop.

Přes to všechno bychom se ještě mohli přenést, kdyby snad byl Tomio Okamura skutečně nějakým stoupencem svobody slova „padni komu padni“. Jenže on sám je vrchní cenzor, který nesnese, aby pod jeho vlastními příspěvky někdo napsal jakoukoli kritiku nebo nesouhlas. Takový odvážlivec je okamžitě zablokován. Výplody různých nenávistných mozků tam ale nechává viset zcela bez zábran.

Jak si Okamurův spolek SPD představuje svobodu slova, je zřejmé z toho, jak se chová třeba vůči médiu veřejné služby – České televizi. Komunikovat a odpovídat na otázky odmítá a pak si stěžuje, že nemá prostor. Tento typ lidí by nesporně chtěl, aby prostor měl jen on. Nejlepší by bylo zmocnit se vlády a dostat média na povel. Dost peněz na to, aby si nakoupil noviny, jako to udělal Andrej Babiš, ale náš Tomio nemá, tak to zkouší jinými cestami. Je to jen malá a předběžná ukázka toho, jak by to vypadalo, kdyby se skutečně dostal k moci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]