Vrtěl se, špatně artikuloval a neměl roušku. Srovnání projevů Zemana a Čaputové

Bylo to ještě horší, než kdyby se to vůbec nestalo. Projev Miloše Zemana k občanům v době velké zdravotní krize. Nabádal k tomu, aby lidé neposlouchali novináře. Přitom právě teď potřebují sdělovací prostředky více než kdy jindy. Demokratické opozici zvolené občany prezident vzkázal, ať mlčí. Pochválil vládu (jak jinak) a především se opět poklonil Číně. Té Číně, která může za rozšíření viru a teď do celého světa prodává svoje roušky a respirátory. Děkujeme.

Zajímavé tak bylo jen sledovat, v jaké kondici Miloš Zeman je. Velkou záhadou je, proč byl projev předtočený. A proč nesměl být při natáčení štáb České televize, ale jen soukromé Primy, která má nesrovnatelně menší sledovanost. Je za tím jen umanutost a nenávist Miloše Zemana vůči veřejnoprávní televizi?

A dále, proč Miloš Zeman, který je svým týmem držen ve velmi přísné karanténě na zámku v Lánech, mluvil před kamerou bez roušky? Už i Andrej Babiš pochopil, že má na veřejnosti nosit roušku. Proč ji neměl Zeman? A zdravotní stav prezidenta? Při osmiminutovém promlouvání k národu si neustále poposedával a špatně artikuloval. Jeho pohled byl poněkud unavený. Proč?

V podobnou dobu jako Zeman promluvila ke svému národu i slovenská prezidentka. Zuzana Čaputová nebyla rozvalená v křesle. Když mluvila, stála, na ústech měla roušku. Slováky nenabádala k tomu, aby neposlouchali novináře, neurážela a neokřikovala opozici. Své spoluobčany chválila, dávala jim naději a uklidňovala je. Záznam vystoupení Zuzany Čaputové je k dispozici ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner