Vsadí si Horáček na své vítězství v prezidentských volbách? Nemůže prohrát

Zbyněk Pecák

Michal Horáček na Národní třídě 17.listopadu | FOTO: Zbyněk Pecák

Sázkové kanceláře si mnou ruce. Jejich klienti se totiž nadchli možností vsadit si na budoucí hlavu státu a dodneška už investovali přes čtyři miliony korun. Přestože jasným favoritem je podle očekávání Miloš Zeman, bývalý král sázkařů Michal Horáček je v těsném závěsu. Zkusí, stejně jako při amerických volbách, štěstí populární textař i tentokrát? Čtyřnásobek vsazené částky je velkým lákadlem a dvojí výhra by určitě potěšila.

Horáček by se ovšem dostal do zvláštní situace. Na jedné straně sice chce na Hrad, ale zároveň si při své inteligenci určitě uvědomuje, že favoritem zdaleka není. Kupodivu k tomu přispívá i jeho hravá povaha. Minulost spojená s vlastnictvím Fortuny je pro mnohé velkou brzdou při vnímání Horáčka jako vhodného prezidenta. Mimo nepřízně některých médií si totiž textař občas ubližuje i sám.

Je sice v pořádku, že se za svůj majetek nestydí a rovněž nezastírá, že je velmi bohatý, ale to není zrovna lákavým argumentem pro lidi, kteří žijí „z ruky do úst“. Nevydařené bylo i Horáčkovo vyjádření o jeho stotisícové sázce na Hillary Clintonovou. Pro takzvané zemanovce jde o nepřijatelné chování zbohatlíka, který přece nemůže zastávat na Hradě jejich zájmy.

Přestože průzkumy veřejného mínění nelze vnímat jako bernou minci, jelikož jejich objektivita je na pováženou, zdá se, že Michal Horáček stále nedokázal oslovit dostatečné množství lidí. Objíždění vesniček s hudební produkcí je sice záslužnou činností, ale stejně jako zahájení předvolební kampaně na Staroměstském náměstí 28. října loňského roku, nemá dostatečně silný vliv na nerozhodnuté voliče.

Po zvážení všech těchto aspektů by tak zřejmě Horáčkovi stálo za to vsadit si na Zemana. Výhra je pravděpodobnější, dokonce přibližující se hrozivé jistotě, ale pokud by svůj vklad v sázkové kanceláři prohrál, znamenalo by to pro něj vysněnou inauguraci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner