Vsaďte tisícovku, vyhrajete dvanáct. Babiš nabádá své fanoušky k hazardu

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Andrej Babiš (ANO) doporučil svým fanouškům, aby si na jeho vítězství v prezidentských volbách vsadili tisíc korun. Láká je na to, že si mohou tak lehce přijít na dvanáct tisíc. Babiš vždycky pomáhá, napsal na sociální síti. Reagoval tak na obrovský rozdíl v sázkových kurzech, který mezi prezidentskými kandidáty znovu vzrostl. 

Zatímco generál Petr Pavel má aktuálně na vítězství ve druhém kole prezidentských voleb kurz u sázkové kanceláře Fortuna 1,05:1, šéf hnutí ANO Andrej Babiš u bookmakerů dál oslabil a na jeho případnou výhru se nabízí kurz 12:1. U sázkových kanceláří Tipsport a Chance má generál Pavel kurz dokonce 1,04:1.

Andrej Babiš (ANO) a Petr Pavel v prezidentské debatě na CNN Prima News. (Profimedia)

„Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp,“ objevilo se ve čtvrtek na twitterovém účtu Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO přitom dlouhodobě tvrdí, že se lidé kvůli vysoké inflaci dostávají do finančních problémů. Proč jim nyní doporučuje hazard, jasné není.

Svých příspěvkem Babiš navíc zřejmě porušil zákon. „Reklama na hazardní hru podněcující k účasti na hazardní hře nesmí obsahovat sdělení, z něhož lze nabýt dojmu, že účast na hazardní hře může být zdrojem finančních prostředků obdobným získávání příjmů ze závislé, samostatné nebo jiné obdobné činnosti,“ píše se v zákoně o regulaci reklamy. Reklama na hazardní hru navíc musí obsahovat sdělení o zákazu účasti osob mladších 18 let na hazardní hře a viditelné a zřetelné varování. 

Pavlův kurz v minulých dvou dnech po posledních veřejných vystoupeních a několika debatách kandidátů lehce zpevnil, naopak Babiš několik bodů ztratil. „Náskok Petra Pavla je výrazný a dá se porovnat ve fotbalové terminologii s tím, když Slavia Praha v první lize vede v 86. minutě zápasu 2:0. Přijímáme samozřejmě sázky i na výhru pana Andreje Babiše, jeho fanoušci stále věří, že situaci může ještě otočit,“ popsal hlavní bookmaker a specialista na politické sázky u Tipsportu Pavol Boško.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články