Obědy zdarma pro všechny školáky. To je aktuální vládní návrh, který prosazuje ČSSD, ale i hnutí ANO. Po populistickém zlevňování jízdného je tu další zbytečné rozhazování, které má jediný cíl: Koupit si voliče, protože vláda je ve skutečnosti neschopná, nemá pořádný program a nepřináší státu nic, co by vedlo k dlouhodobým úspěchům, ke snižování byrokracie nebo k lepšímu vnímání České republiky ve světě.

Česká zahraniční politika je marná, kredit premiéra na bodu mrazu, ministr zemědělství čelí obvinění ze střetu zájmů, ministryně pro místní rozvoj je trestně stíhaná a ministryně práce a sociálních věcí přichzí s jedním bláznivým levicovým opatřením za druhým (naposledy se například začalo mluvit o povinné školní docházce až do osmnácti let).

Babišova vláda dobře ví, že to poslední, co potřebuje, jsou lidé, kteří jsou schopní a ochotní se o sebe postarat sami. Proto už předchozí kabinet, v němž Babiš působil na ministerstvu financí, šikanoval podnikatele, zkomplikoval jim život šmírovacími nástroji typu EET a případně je nechal finanční správou rovnou zlikvidovat. Podnikatelé jsou lidé na státu nezávislí, na rozdíl od zaměstnanců, jenže jsou příliš samostatní a to se nehodí levicové ČSSD a KSČM a už vůbec ne superpopulistickému hnutí ANO, které navíc vychází ze založení svého majitele, který chce mít z lidí zaměstnance holdingu.

A teď budeme dětem dávat obědy zdarma, pak nejspíš začneme lidem platit bydlení, přijdou další různé dávky a úplatky jen proto, aby se zapomnělo na skutečné problémy, jaké tato vláda má. Tím hlavním je Andrej Babiš a jeho kumulace politické, ekonomické a mediální moci. Levicová opatření mají jediný cíl, kterým je nákup všech voličů, kteří se z podstaty cítí být zaměstnanci. Ty přece chceme.

Na tato opatření, stejně jako na další tristní projevy Babišovy vlády, doplatíme všichni. A nejen my, ale i další generace, které budou po této vládě platit dluhy a zároveň se budou muset dostat z morálního marasmu, který zůstane. Babiš tu nebude věčně, ale to, co s naší zemí udělal, bohužel ano. A ne, nebude líp.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora