„Všechno, co jde udělat špatně, bylo zavedeno právě zde,“ zhodnotil německý zaměstnanec Babišovu pekárnu

Screenshot Lieken

Pekárenský závod Lieken | FOTO: Screenshot Lieken

Zaměstnanci pekárenského závodu českého premiéra Andreje Babiše v německém Wittenbergu žádnou zvláštní spokojeností neoplývají. Podle evropského portálu pro posuzování zaměstnavatelů kununu.com činí spokojenost zaměstnanců jeho tamní pekárny ve srovnání s průměrem v tomto odvětví minus 28 procent, přičemž spokojenost s firemní kulturou ohodnotili známkou 2,3 z pěti. Jako první o tom informoval server Neovlivní.cz.  

Zmíněný evropský portál kununu.com uvádí i konkrétní kritiku ze strany bývalých zaměstnanců. Ti mezi nevýhodami práce v Babišově německém pekárenském závodě ve Wittenbergu jmenovali nejistou budoucnost, přesčasy i neuctivé chování manažerů. Portál kununu.com je největší platformou pro hodnocení zaměstnavatelů v Evropě.

Server Neovlivní.cz cituje postřehy bývalých zaměstnanců, jak je i uvádí předmětný server. Jeden z nich zmiňuje časté propouštění řadových zaměstnanců i těch z nižšího managementu, k čemuž mělo docházet každý týden. „Víte, že tam prostě nemáte bezpečnou práci,” usoudil z běžného chodu závodu.

Kromě nejisté budoucnosti si další stěžovali na přesčasy i neuctivé chování manažerů. Jeden z nich také popsal praxi zjevně účelových výpovědí před koncem zkušební doby, kdy zaměstnanci dostávají na vybranou mezi novou smlouvou pro zařazení na nižší pozici i odměnu či již zmíněným vyhazovem, což podle svých slov zažil dvakrát.

Výrazněji kritičtí hodnotitelé z řad bývalých zaměstnanců Babišův provoz označili za „bažinu“ případně konstatovali, že „všechno, co jde udělat špatně, bylo zavedeno právě zde“.

Obsahu komentářů odpovídá i hodnocení, podle něhož je spojenost v pekárně ve Wittenbergu dvacet osm procent pod průměrem v tomto odvětví. Celková známka je jen 2,29 z pěti možných.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner