Všechno nejlepší, Andreji! Čtěte v Týdeníku FORUM o jednom jubileu na tři písmena

()

Předseda hnutí ANO a kandidát na prezidenta Andrej Babiš oslaví 11. listopadu velké životní jubileum. Pojďte si s námi připomenout, jak před čtyřiceti lety podepsal vázací akt ke spolupráci se Státní bezpečností v bratislavské vinárně U obuvníka. Čtěte už teď Týdeník FORUM.

Agent Státní bezpečnosti byl člověk, který se osobně uvázal ke ­spolupráci s politickou policií a podle požadavků jí dodával informace na své okolí. Jinými slovy to byl udavač. Taková minulost by měla v každé slušné zemi zcela vylučovat, aby se dotyčný člověk ucházel o veřejné funkce.

Když má ale příslušný kandidát dostatek ­prostředků na ­mediální manipulaci, a navíc velkou porci drzosti, tak si to může zkusit, a je pak na lidech, jakou mají politickou kulturu a toleranci. V každé postkomunistické společnosti přitom funguje skupina obyvatelstva, spíše menšinová, které taková minulost nevadí, neboť patří k rodinám a vrstvám, jež stály také na straně zvrhlého režimu a sloužily mu. Dokonce se v něm mohly mít i dobře. A sem patří náš Andrej!

Přečtěte si, jak jsme se dozvěděli o jeho agentství. Co tehdy psala média, která dnes tak ráda používají slovo „údajně“. A koukněte také na rozhovor s badatelem Radkem Schovánkem, který popisuje, jakou roli mohla v Babišově působení v Maroku hrát KGB.

Tak všechno nejlepší k výročí, Andreji!

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články