Všeobecné volební právo je třeba revidovat. Mají mít flástenci právo mluvit do věcí veřejných?

Demonstrace hnutí Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Demonstrace hnutí Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Jak si nejrůznější ruští švábi, antivaxeři a popírači oteplování neuvědomují, že na sociálních sítích jsou ve veřejném prostoru, tak bez rozpaků odhalují hloubky svých niter a třeskutost svých intelektových kapacit široké veřejnosti. A s tím se vtírá otázka: Je všeobecné volební právo ještě funkční nástroj k řízení společnosti? Nemělo by být volební právo podmíněno IQ alespoň 90, či lépe 95? Má flástenec, ve vší upřímnosti tančící válečný tanec s českou vlajkou na rybářském prutu, rozhodovat o tom, kdo bude sedět v poslanecké sněmovně?

Na Nový rok sdílí účet Milan Blanát fotku Putina se skleničkou sektu. K tomu připisuje (nechávám text pro uchování jeho formální krásy bez úprav): „VSEM VLASTENCUM A LDICKAM CO DOKAZOU CIST MEZI RADKY A MOC DOBRE VI I CEM JE DNESNI DOBA PREJI HEZKY NOVY ROK!!! DOUFEJME ZE PAN PUTIN NENECHA PADNOUT SLOVANY A DOTAHNE DENACIFIKACI A OSVOBOZENI ZKORUMPOVANE UKRAJINY DO KONCE UZ JENOM TO KDYZ VIDIM JAK VOLICI PETIKOLY HAJI NARKOMANA ZELENSKEHO TAK VIM ZE NAS VUDCE SLOVANU PAN PUTIN DELA SVOJI PRACI DOBRE ALE TEZKO VYSVELOVAT ZAPRODANCUM!!!!!! KDO VI TEN VI“

Tanec s prutem

Film Tanec s vlky netřeba představovat. Pana Tomáše Líbala, jehož video výše citovaný účet Milan Blanát zveřejnil jako další klenot svého FB účtu, zatím kultura neznala. Ale stojí za to. Pan Blanát k videu dopisuje: „SILVESTR JSEM SLAVIL S KAMARADEM CO JE NA STEJNE VLNE JAKO JA PRAVY CECH A FEROVI CHLAP CO DOVEDE DRZET SLOVO!!! TO UZ SE DNES NEVIDI MAM JESTE VIDEJO S HYMNOU ZE SILVIKA ALE TO MI FB NECHCE NAHRAT ASI BLOKUJOU PRAVDU O NASU KRASNE ZEMI“

(Týdeník FORUM)

Tanečník ve videu má tepláky, černé brýle a tričko se znakem Československé socialistické republiky. V ruce třímá rybářský prut, na kterém má umně přichycenou českou vlajku. Tančí s ní pomalý rituální tanec, v jehož průběhu ji políbí. Poté se pokřižuje. To by mu sice za časů Československé socialistické republiky neprošlo, ale on to asi neví. Když dotančí, flákne s vlajkou o zem. Hanobení státních symbolů asi netřeba nějak stíhat, ale že je to hnus, co s českou vlajkou předvádí, nelze zamlčet. Ten tanec není o nic méně trapný, než když si jakási umělkyně v divadelním představení vytahovala českou vlajku z vulvy. Ale pan flástenec to zjevně myslí vážně.

Ale pro jistotu jsem účtu Blanát napsal: „Je prosím to video pána, jak hanobí českou vlajku vyvěšenou na rybářském prutu, realita, nebo jde o satiru?“ Odpověděl: „NAZDAR TY MOCKO . PRIJET DO SOBESLAVI SE PRESVEDCIT SAM ALE JESTLI UCITIM ZE Z TEBE TAHNE MARIJANKA DIPADNES SPATNE“. Pan Blanát asi nebude rodilý mluvčí, česky neumí.

Ale pan Líbal existuje, a nejde o jeho jediný tanec. Nevlastenecký twitterový účet Barbora Mercury zálohuje další tanec stejného interpreta, tentokrát se šavlí a v uniformičce.

Je kapitalizmus hnusný? EU pápálálá?

Pan Tomáš Líbal má svůj FB účet. Na facebookovém účtu sice o sobě neuvádí žádné informace, ale z jeho postů se dozvíme mnohé:

– Kapitalizmus je prostě jedním slovem hnus… Již od dob 89 roku…

Ve volbách jsem dal hlas Volnému bloku jsem upřímný no nedopadlo to.. Kéž by to dopadlo u pana Bašty…..A já vůl se modlil….

Člověče fialenko no Putin tě zašlápne šest metrů hluboko jako naši zem Hujeři co si myslíte…. Vaše sankce nás prostě položí.. Vlastně je už pozdě……Nebo světlo na konci tunelu

Co se mě no jako honí hlavou..Jak je to s tím Maďarskem? To jako fejk byl.. Vše odstraněno!!!!…Kdo pak asi…Je čas udělat eu pápálálá…..

()

– sdílí od Ladislava Vrabela, svolavatele demonstrací ruských švábů: Přátelé, ROZJÍŽDÍME KAMPAŇ! Přes svátky jsme si odpočinuli, jak jsme se dohodli  a teď prosím každého, kdo se cítí být být vlastencem a chce vysvobodit svou zemi z globalistických elitářských struktur, pro které pracuje současná vláda, aby vzal budoucnost do svých rukou a pomohl oblepit celou republiku a všechny sociální sítě plakáty.

– (silvestrovský post) Tak jsem teď zařval na celou ves za rok se ani nenažerete šmejdi co bouchaláte.A je klid…

Pokud víte že nějaký herec v nějakém divadle je pro cizácké zájmy jednoduše tam nechoďte.A že jich je… Normálně klasika jako vždy tak je prosím nepodporujte děkuji

Lid to vzdal lid Český je nej magor na světě asi tak..A dobře vám tak nazdar!!!!!!!Já budu bojovat já jsem jinej

Tak jsem si dnes popovídal s pánem kterému bude přes 80 let..A říká víte sme v prdeli ve velké.Žid zas vládne… Říkám vím..To je celé podrobnosti psát nebudu.

ODSS pták to Od revoluce likvidoval národ.Zobal po všem.Vše vytuneloval.Krasné podniky už nejsou nemáme nic.ODSS jede dál a ještě více.. Prosím pochopte ta vláda ODSS likviduje nás!!!

Nenech padnout sebe na kolena.Nenech padnout ostatní….Bojuj za tu krásnou Českou zem..To je naším osudem a vážně budem..

Je to vůbec možné?

Podobně, jako když jsem se dozvěděl, že na patentovou ochranu perpetuum mobile dala EU půl milionu korun, nejprve jsem zapochyboval o pravosti informace. Není to trolling? I napsal jsem panu Líbalovi přes Messenger: „Jsem komentátor Forum24.cz a připravuji článek o Vašem FB účtu. Mám vážné podezření, že jste agent CIA, Sorose a Gatese, který se pokouší svými videi s českou vlajkou či s šavlí znemožnit české vlastence. Obávám se, že jste nasazen, abyste kompromitoval českou vlasteneckou scénu. Můžete prosím nějak prokázat, že Vaše vlastenecké výstupy myslíte vážně? Anebo jsme jen další z profialových agentů – provokatérů placených americkými imperialisty, a Vaše totožnost „Tomáš Líbal“ je ve skutečnosti falešná? Můžete nějak prokázat, že jste přesvědčený vlastenec, a ne imperialistický agent? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jiří X. Doležal.“

Pár minut po odeslání dal můj dopis na svou FB zeď, s komentářem: „Právě teď něco cinklo  to bude ta tráva v hlavě….“

Pod postem se rozběhla živá diskuse:

Tomáš Líbal: Já jsem má osoba milující rodinu a mou Republiku

Vladimir Putin (ČTK)

Josef Popelka: Tomíku ty jsi nás Vlastenec a Bráškáá.

Pavla Petrů: Odpovíš mu dalším videem kde budeš agent.

Tomáš Líbal: To bude už se něco klube a to mě asi zavřou za vlajku za vše.

Pavla Petrů: ty to uděláš chytře, tak aby neměli za co zavřít

Tomáš Líbal: Já hlava pomazaná

Simona Snížková: To je fakt uz ubožárna

Tomáš Líbal: Holka zlatá je..Jako já a můj účet no pozná……

Simona Snížková: kdo z nas uz nemel neco podobnyho , tohle je teda podány jinak , nez ty hnusny nadávky . Ale fakt uz asi zkousej vsechno

Tomáš Líbal: Simonko bojí se a to je moc dobře jen ať se bojí… Naše doba nastane věřím tomu…

Simona Snížková: ja taky

Martin Kolář: To jako fakt? Jsi slavnej!

Tomáš Líbal: Já mu dám kámo

Martin Kolář: Toto není na žádný dopisování. To je na osobní setkání.

Tomáš Líbal: Bych ho zmačknul a klape se celá kostra…Jak si to vůbec může dovolit….

Martin Kolář: Jestli je na té profilovce on sám, vypadá to, že stačí, když kýchneš a nebudeš mít co mačkat.

Tomáš Souček: Takúto svini treba odstreliť

Poté pan Líbal připsal: „Já budu vždy Vlastenec..To ten rok pěkně začíná a víte proč tady je odpověď oni se bojí tečka.Krásnou ničím nerušenou dobrou noc přeji Vám všem. Více srdíček vše pro rodinu a mou Vlast.“ A šel hajat. Podle té reakce soudím, že pan Líbal není agentem ani Sorose, ani Mossadu. Zdá se, že opravdu existuje. A že je opravdu tak blbej. Škoda jen, že když o sobě říká, že je hlava pomazaná, tak neupřesní, čím si ji pomazal.

Bez ironie: Mají tito lidé volit?

Prosím laskavého čtenáře, aby se oprostil od všech předsudků – pozitivních i negativních – a od humanistických frází. Jak tance pana Líbala, tak jeho FB posty, tak komentáře pod mým dopisem, který na facebooku zveřejnil, ukazují jeho intelekt v plné nahotě. A podívejme se, prosím, na tu otázku zcela věcně, neemotivně: Má takto hloupý člověk mluvit do věcí veřejných? Je schopen rozlišit předvolební lež od realistického programu? Chápe fungování státu alespoň do té míry, aby byl schopen informované volby? Já se domnívám, že ne – a že volební právo by mělo být přiznáno občanům od IQ 95 výše. Nyní umožňujeme volit i lidem, kteří vinou svého opravdu nevysokého intelektu budou celoživotně obětí populistů, kteří jim nalžou libovolný nesmysl. A vláda populistů není dlouhodobě schopna vést zemi jinam než k úpadku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články