Všichni jen spílají Babišovi kvůli covidu a premiér přitom dělá tolik skvělých věcí, třeba otevřel 10 km nové dálnice

Archiv

Noviny hnutí ANO | FOTO: Archiv

Hnutí ANO vydalo další číslo svých novin Silné Česko. Jejich hlavní sdělení je jednoduché: Rok 2020, to nebyl jen covid. Asi vás napadne: Aha, a co tedy? No přece asfalt. Asfalt? Přesně tak, asfalt! Andrej Babiš vám to v novinách svého hnutí vysvětlí. Především se však snaží ukázat, že tématem letošního roku nebyla pouze nákaza koronavirem. Aby ne – tohle téma mu není vůbec po chuti. Snad nic neprokázalo tak moc neschopnost a nekompetentnost premiéra Babiše, jeho vlády i vládního hnutí jako právě covid, proto se ho snaží překrýt něčím, co pro něj nevyznívá tak strašně.

Už zase ten covid, ten strašný, zpropadený covid, mohl by se rozčilovat Andrej Babiš: Všichni o něm mluví a neřeší nic jiného. A přitom kromě té zatracené pandemie se nám tolik dařilo, jenže to nikoho nezajímá. Všichni se zabývají jen covidem, covid sem, covid tam, jak budou otevřené školy, restaurace a obchody, všude samý covid. V ledničce, ve sklepě, na půdě i v mikrovlnce. Učitelé, majitelé restaurací, provozovatelé obchodů, podnikatelé, živnostníci, rodiče pořád chtějí něco vědět, jestli můžou tohle nebo tamto, a nadávají nám.

My přitom pro ně děláme tolik úžasných věcí. A oni? Pořád jen covid. Co s ním všichni mají, s tím covidem? Ať už s ním dají pokoj. Nám se přitom tak daří, děláme tolik věcí, pro všechny, i pro ty živnostníky. Copak nepotřebují dálnice? Samozřejmě je potřebují. Všichni je potřebují. Kdopak by je nepotřeboval. Jenže oni si toho neváží. Nikdo si toho neváží. Pořád jen ten covid… Takhle nějak by si předseda vlády Andrej Babiš mohl ulevovat a jistě to není daleko od pravdy. Potvrzuje to i aktuální vydání novin hnutí ANO.

V jejich záhlaví stojí Silné Česko. Při pohledu na výkon Babišovy vlády v letošním roce vám na mysli asi vytane leccos, jen ne „silné Česko“, to rozhodně ne. Možná Zoufalé Česko. Nejdůležitější sdělení novin hnutí ANO je ovšem to, že rok 2020 prý nebyl jen covid. A co jiného? No, přece deset kilometrů dálnice na Karlovy Vary! Ano, slyšíte správně: Rok 2020, to nebyl jen covid, nýbrž deset kilometrů dálnice na Karlovy Vary.

Nevděčníci jedni zatrolení

Hned na titulní stránce novin se totiž píše: „Všechno je teď hlavně o covidu, ale jsou i další věci, na kterých celý rok makáme, a plníme, co jsme lidem slíbili, říká premiér Andrej Babiš, zatímco koncem listopadu s Karlem Havlíčkem otvírají deset kilometrů dálnice na Karlovy Vary. A to hlavní má prý teprve přijít.“

FB Andreje Babiše

Šéf hnutí ANO dále vysvětluje, jak je to všechno skvělé a úžasné, kdepak covid, na ten zapomeňte: „Letos jsme otevřeli 21 kilometrů dálnic a 16 kilometrů modernizované D1, dohromady se pracovalo na 7 úsecích a na 71 kilometrech. Přesně podle plánu. To je fakt úspěch, když vezmu v potaz, jak se stavební firmy musely poprat s covidem. A v dalších letech to rozjedeme ještě víc. Už příští rok doděláme 55 kilometrů D1 a definitivně ji celou zmodernizujeme. Jak jsme slibovali. 160 kilometrů vlastně fungl nové dálnice, rozšířené o 75 centimetrů na každé straně. K tomu je v plánu otevřít 46,5 kilometru úplně nových dálnic. Mimo jiné ta D1 už mohla být i dřív.“

Takže jakýpak covid? Dálnice, dálnice a zase jenom dálnice a samozřejmě D1. A covid? Ten raději premiérovi ani nepřipomínejte, nevděčníci jedni zatrolení. Dálnic, těch si hledťe, jaké pěkné pro vás premiér staví a jak se po nich jezdí. Jen to frčí. Jedna báseň. Bez hrbolů. Krásné to je.

Takhle hezky se o vás stará a co všechno pro vás dělá. Jak se obětuje. Vždyť mohl být někde na pláži. Deset kilometrů dálnice na Karlovy Vary! Tu máte, holomci. Toho si važte. Za to buďte rádi. A poděkovat? To vás ani nenapadne. Vy jen hospody, restaurace, školy, obchody, bazény, sportoviště. A covid, covid, covid. Dálnic si hleďte a toho covidu a zmatků, co vláda předvádí a jak tím rozkládá tuhle zemi, si nevšímejte.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner