„Všichni jsme si rovni, někteří jsou si rovnější.“ Milion chvilek chystá protest proti milosti pro Baláka

Demonstrace na Letné (ilustrační foto) (ČTK)

Demonstrace na Letné (ilustrační foto) | FOTO: ČTK

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá protest proti milosti Miloše Zemana, kterou udělil obviněnému šéfovi Lánské obory Miloši Balákovi. Ten byl odsouzen za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Podle Zemana nebyla pro jeho odsouzení rozhodná povaha činu, ale to, kde pracuje. Demonstrace se uskuteční ve čtvrtek 31. března v 18:00 na Hradčanském náměstí.

Miloš Zeman a hradní osádka nám už několik let dokazují, že pravidla podle nich platí jen pro někoho. Na hradní kauzy a přešlapy dlouhodobě upozorňujeme. Ovšem arogance a drzost prezidenta a jeho podřízených nezná hranic a v úterý se to znovu jasně potvrdilo,“ píší pořadatelé akce. 

Odůvodnění milosti je podle spolku, který v roce 2019 dvakrát zaplnil Letenskou pláň při protestech proti bývalému premiérovi Babišovi (ANO),  výsměchem všem občanům České republiky, zvláště pak soudcům. „Místo toho, aby nejvyšší ústavní činitel této země zastupoval spravedlnost a nestrannost, hájí zájmy svých kamarádíčků a zpochybňuje nezaujatost soudních orgánů.“

„Pojďme společně ukázat, že takové jednání si nenecháme líbit ani pár měsíců před koncem prezidentova mandátu. Už za necelý rok budeme mít novou hlavu státu. Snad lepší. To ale neznamená, že necháme Miloše Zemana a jeho úředníky i nadále poškozovat prezidentský úřad,“ vyzývá spolek Milion chvilek pro demokracii v pozvánce na protestní akci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]