Všichni mají domácí vězení, ale Babišovy fabriky a květinářství mohou jet dál

Babiš v bambusu (Facebook AB)

Babiš v bambusu | FOTO: Facebook AB

Jaké má vláda priority? Přesně takové jako velkopodnikatel Andrej Babiš. Zatímco všichni obyvatelé České republiky se od pondělí ocitnou jako na řetízku a nesmějí opustit katastr své obce, byznysu pana premiéra se opatření opět nijak nedotknou. Vláda totiž zavřela mnoho oborů podnikání, ale obrovské fabriky a montovny, které provozuje ve velkém i Babiš, nechává fungovat. Právě ve velkých halách a kancelářích typu open space může podle kritiků pravděpodobně nejsnáze docházet k přenosu viru.

Opravdu pikantní je, že opět zůstávají otevřena květinářství. A kdo je majitelem asi největšího řetězce květinářství v ČR? Ano, Andrej Babiš. Je to tak nekonečně trapné, až je to úsměvné.

Byznys pana premiéra zkrátka musí jet dál za každou cenu. „Co se týká květin, důvod je jasný – jedná se o pietní důvody. Pokud si někdo chce pořídit květinu z pietních důvodů, chceme, aby měl tu možnost,“ vysvětlil na páteční noční tiskovce babišův multiministr Karel Havlíček. Tak určitě.

A proto mezi lidmi kolují smutné vtipy požadující, aby Babiš investoval do určitých oborů. Kdyby byl majitelem sítě hotelů, hotely by jely naplno, protože lidé přece mají právo na rekreaci. Kdyby byl majitelem lyžařských středisek, vleky a lanovky by fungovaly normálně, protože lidé přece mají právo na to jít si zalyžovat. Jenže tak to není. Babiš vlastní potravinářské a chemické fabriky. Takže potravinářství jede bez přerušení, stejně jako další obří továrny. Mnohé vlastní i Babišovi podporovatelé z velkého byznysu. ANO, bude líp. Snad od října.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]