Všude zataženo, jen nad Schillerovou svítí sluníčko. Lidé si dělají legraci z ministryně

Alena Schillerová a její Velikonoce 2021 (Twitter Alena Schillerová)

Alena Schillerová a její Velikonoce 2021 | FOTO: Twitter Alena Schillerová

Letošní Velikonoční pondělí nepatří k nejslunnějším. Na většině republiky je zataženo, fouká silný vítr, před kterým varovali i meteorologové. Místy prší, někde i sněží. To vše s jednou výjimkou. V těsném okolí ministryně financí Aleny Schillerové je hezky. Svítí sluníčko, ministryni skvěle drží účes, který si kvůli zavřeným kadeřnictvím jistě připravovala sama, kvetou okolo ní stromy a tak celkově je vše krásné. Alespoň podle fotografie, kterou se opět pochlubila.

Na sociálních sítích zveřejnila Alena Schillerová fotografii, která je i v úvodu tohoto textu. Snímek doprovodila tímto komentářem: Na Velikonoční pondělí bych byla tradičně doma v Brně, s rodinou. To teď možné není, tak jsem vyrazila tady v Praze ven. Všude kolem je cítit jaro. A s ním přichází i naděje, že si to všechno brzy vynahradíme. Krásný den, přátelé, vzkázala Alena Schillerová.

Revue FORUM ()

Kde přesně venku v Praze byla, už neupřesnila. Její příspěvek vyvolal posměch a kritiku. Její kritici se ptají, kde slunné počasí a rozkvetlé stromy sehnala. Další jí vzkazují, aby namísto fotografování raději pracovala. Zajímavé je, že Alena Schillerová má potřebu lhát i v tak nevinné věci, jakou je pozdrav na Velikonoční pondělí.

Fotografie evidentně nebyla pořízená dnes v Praze. Je loňská? Dost možná. Proč se Schillerová prezentuje loňskou fotografií a vydává ji za aktuální? A proč má vůbec ministryně financí potřebu organizovat fotografování své osoby kdesi v rozkvetlém sadu, který je mimochodem teď prakticky nemožné najít kdekoliv jinde kromě jihu Moravy? A kdo to platí? Jistě, je to nepodstatná věc ve srovnání s tím, co nyní Česká republika řeší. Nicméně, jasně ukazuje svět Aleny Schillerové a celé vlády. Přemalovávání reality na růžovo.

Příspěvek také opět připomíná zvláštní zálibu Aleny Schillerové, která spočívá v zásobování národa jejími fotografiemi. Přitom by skutečně bylo o mnoho zajímavější a především přínosnější, kdyby na místo svých retušovaných fotek předkládala výsledky své práce a řešila katastrofální stav státní pokladny. Aneb, lidé dál ve velkém umírají, pokladna je prázdná, dluhy závratně rostou, ale paní, co za to zodpovídá, má hezké fotky s větví. Díky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner