Vtipálek řádil na americké Wikipedii a ohlásil, že Senát zemřel

Huffpost.com

Vtipálek si zařádil na americké Wikipedii a přepsal heslo Senát Spojených států. Změna byla důkladná, protože tam autor vyhlásil, že Senát je mrtev.

Podnět k editorskému zásahu byl celkem jasný. Americký Senát hlasy svých republikánských členů zabránil ve vystoupení svědků, kteří by mohli něco říct v probíhajícím procesu ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Upravovatel vystupující pod jménem Flyboyrob2112 změnil dlouhé heslo a místo dosavadního textu se tam objevilo:

„Senát Spojených států byl dříve horní komorou Kongresu Spojených států a spolu se Sněmovnou reprezentantů Spojených států – dolní komorou – tvořil legislativu Spojených států. Zemřel 31. ledna 2020, když senátoři Republikánské strany odmítli postavit se zkorumpovanému autokratovi, který se nazýval prezidentem Spojených států, a odmítli vyslechnout svědectví, podle kterého řečený jedinec vydíral Ukrajinu, aby podváděl v prezidentských volbách roku 2020.“

Podle historie revizí stránky byl text změněn čtyřikrát. Parodická kopie vydržela na místě pokaždé asi minutu, než ji jiný uživatel změnil zpět na původní verzi.

Pavel Hofman

K autorství této úpravy se později na Twitteru přihlásil uživatel Bruce Halperin. Na dotazy redakce Huffpost.com ale dotyčný již neodpověděl.

(Zdroj Huffpost.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner